25 Nisan 2018, Çarşamba

Madalyalar Türkiye'nin yüzünü güldürdü

Türkiye'yi temsil eden sporcular, geçen hafta katıldıkları uluslararası müsabakalarda 35 madalya kazandı

10 Haziran 2014 Salı 19: 1
Madalyalar Türkiye'nin yüzünü güldürdü
Kulüpler ve milli takımlar düzeyinde Türkiye’yi temsil eden sporcular, geçen hafta katıldıkları uluslararası yarışmalarda 35 madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Uluslararası arenada mücadele eden milli sporcuların elde ettikleri başarılar, 2016 Rio ve 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde yüzleri güldürdü.

Türkiye, geçen hafta kulüpler ve milli takımlar bazında gerçekleştirilen şampiyonalarda 5 şampiyonluk elde etti, 35 de madalya kazanma başarısı gösterdi.

BİNİCİLİK

Binicilik Milli Takımı, Polonya’nın Sopot kentinde 6 Haziran tarihinde düzenlenen FEI Milletler Kupası’nda mücadele etti.

Engel atlama dalında dünyanın en prestijli takım yarışmasında birincilik elde eden milliler, Türk binicilik tarihinde takımlar rekoruna da imza attı.

ATLETİZMDE TAKIM ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye, Makedonya’nın Üsküp kentinde 7 Haziran’da yapılan 10 bin metre Avrupa Kupası Şampiyonası’nda erkeklerde takım halinde şampiyonluğa ulaştı.

Milli takım, kadınlarda ise şampiyonayı 5. sırada tamamladı.

MADALYALAR TÜRKİYE’DE KALDI


Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en önemli karate organizasyonu Avrupa Bölgeler Şampiyonası, 7-8 Haziran tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirildi..

20 ülkeden, 119 takımın katıldığı organizasyonda Türk kulüpler, 4 altın, 1 gümüş ve 7 bronz madalya kazanarak şampiyon oldu.

JUDODA 23 MADALYA


Edirne’nin evsahipliğinde 7-8 Haziran tarihlerinde düzenlenen Gençler Balkan Şampiyonası’na 9 ülkeden, 160 sporcu katıldı.

Genç Milli Judo Takımı, 23 madalya elde ederek şampiyonayı birinci sırada bitirdi.

BİLARDODA ÜST ÜSTE İKİNCİ ZAFER

Üç Bant Bilardo Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, 8 Haziran tarihinde İstanbul’da yapıldı.

Şampiyonluğa ulaşan Bahçelievler Belediyespor, Üç Bant Bilardo Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’ndan üst üste ikinci kez zaferle ayrıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »