Madenciler eylem yaparken yorgun düştüler

Ereğli ilçesinde özel bir maden ocağında görevli 16 arkadaşlarının işten çıkarılmasına tepki gösteren yaklaşık 500 madenci, 50 kilometrelik yürüyüşün ardından ulaştıkları Zonguldak'ta başlattıkları oturma eylemine hava muhalefeti nedeniyle ara verdi ve geceyi Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Salonu’nda geçirdi.

23 Eylül 2014 Salı 18:22
Madenciler eylem yaparken yorgun düştüler
Zolguldak’ın Ereğli İlçesi Kandilli Beldesi’ndeki özel maden ocağında çalışan yaklaşık 500 işçi, 29 arkadaşlarının işten çıkarılmasına karşı üretimi durdurarak 40 kilometre yolu 10.5 saat yürüyerek Zonguldak Vailiği önünde oturma eylemi yapan madenciler, havanın soğuğuması nedeniyle geceyi Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Salonu’nda geçirdi. Yürümekten yorgun düşen ve ayakları şişen madenciler salonun sahne bölümünde, koltuklarda ve koridorlarda yerde serdikleri minderlerde Sabahlamak zorunda kaldı.

8 yıllık maden işçisi Serkan Yılmaz, meteorolojinin yağış uyarısını dikkate alarak GMİS Şemsi Denizer Toplantı Salonu’na gelmek zorunda kaldıklarını belirterek, "Valilik önünde açık havada olmamız bizi mağdur edeceğinden dolayı buraya sığındık. Sağ olsun sendikamız ve Zonguldak halkı bize kucak açtı. Sabah eyleme devam edeceğiz, bir çözüm bulunmazsa Ankara’ya yürüyeceğiz. Bunun kesin olarak çözümü bu. Ya onlar buraya gelecek yada biz Ankara’ ya kadar yürüyeceğiz. Çözüm bulunmazsa biz Ankara’ ya yürümeye kesin olarak kararlıyız" dedi. İşçiler, sabah kahvaltısından sonra Valilik önünde eylemlerini sürdürüeceğini belirttiler.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »