Mahçupyan: Muhalefetin çatı adayı Meral Akşener olabilir

Zaman gazetesinden ayrılan Etyen Mahçupyan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 9. kez, genel seçimlerde de 10. kez oyumu AK Parti'ye vereceğim" dedi. Mahçupyan'a göre muhalefetin aradığı çatı aday Meral Akşener olabilir.

9 Haziran 2014 Pazartesi 7: 0
Mahçupyan: Muhalefetin çatı adayı Meral Akşener olabilir
Geçtiğimiz günlerde Zaman gazetesi ile yolları ayrılan yazar Etyen Mahçupyan, Daily Sabah ve Akşam gazetelerinde yazmaya devam edecek. Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'ın Türkiye gündemine ilişkin sorularını yanıtlayan Mahçupyan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'a ve 2015 genel seçimlerde AK Parti'ye oy vereceğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin aradığı çatı adayın Meral Akşener olabileceğini söyleyen Etyen Mahçupyan'ın açıklamaları şöyle:

"Çatı aday olsaydı o adayı şu anda biliyor olurduk. Yoksa böyle bir isim Türkiye'nin geleceğine hitap eden, geleceğine damgasını vuracak bir alternatif bir isim yok demektir. Üretilecek bir isim ile Tayyip Erdoğan'ı geçebilmeniz mümkün değil.
 
En çok oy alacak kişi Meral Akşener'dir. Hem sağdan oy alabilir hem de siyasetçi geçmişinden gelen bir karizması var. Kadın olması nedeniyle soldan da oy alabilir. En çok oyu o alabilir ama kazanma şansı olduğunu sanmıyorum.

Meral Akşener gibi bir aday çıkar ve kaybederse hemen akabinde CHP içinde çok büyük bir bunalım çıkacaktır. CHP kişiliksizleşmiş bir parti olduğunu kendisine de itiraf etmiş olacaktır. Bunu bilen CHP Meral Akşener'e kolay evet demeyecektir. Çatı aday görüşmeleri sırf "biz bu görüşmeleri yaptık" denilmeye çok müsait durumda. İlk turda herkes kendi adayını çıkarıp sahnede gözükecek ve esas soru ikinci parti kim olacak sorusudur. Ya MHP olursa? CHP her açıdan çok sıkıntıda olan bir parti." 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »