Malatya'da 'yıldızlar geçidi''

4. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin açılışında Filistinli yönetmen Masharawi, Hırvat oyuncu Serbedzija ile Türk sinemasının ünlü oyuncularına onur ödülü verildi.

16 Kasım 2013 Cumartesi 16:37
Malatya'da 'yıldızlar geçidi''
Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nin Kemal Sunal Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Malatya Valisi Vasip Şahin, Malatya'nın sanatçıların ve sinema insanlarının sayesinde festivalin 4'üncüsünü yaşadığını söyledi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 9 bin yıllık tarihiyle, yetiştirmiş olduğu ünlü devlet adamları, sanatçıları, bilim adamlarıyla Malatya'nın bölgede gelişen, cazibe merkezi konumlu, önemli bir il olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

Mehmet Erdem Konser Verdi


''Malatya'nın bu ekonomik kalkınması, fiziki kalkınmasının yanında sosyal ve kültürel anlamda da kalkınması bizim için çok önemli. Şehrimizin özellikle büyükşehir statüsünü kazanmasıyla birlikte gelişmesine paralel olarak yine sanat anlamında, kültür anlamında gelişmişlik parametrelerinin de mutlaka bu süre içerisinde, büyükşehir statüsüyle birlikte hız kazanacağı inancıyla bu festivalleri önemsiyoruz. 4. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında çok değerli konuklarımızı, yazarlarımızı, sanatçılarımızı ağırlıyoruz. Sinema özelinde gerçekten burada çok değerli duayenler var.''

Konuşmaların ardından müzisyen Mehmet Erdem, konuklara mini bir konser verdi.

Onur Ödülleri Verildi


Daha sonra onur ödülleri sahiplerini buldu.

Filistinli yönetmen Rashid Masharawi, Hırvat sinema oyuncusu Rade Serbedzija ile Türk sinemasının ünlü oyuncuları Muhterem Nur, Murat Soydan, Eşref Kolçak, Kemal Sunal ve Filiz Akın'a onur ödülü verildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »