Maliki Talimat Verdi, Musul'a Elektrik Verilmiyor

Musul ve çevresinde 2 gündür elektrik kesintisi yaşandığı belirten Irak Ulusal Elektrik İdaresi yetkilisi Hamid, "Bu bir toplu cezalandırma." dedi.

17 Haziran 2014 Salı 2:24
Maliki Talimat Verdi, Musul'a Elektrik Verilmiyor
Irak'ın Musul kentine 2 gündür elektrik verilmediği, bu kesintinin Bağdat yönetiminin talimatıyla gerçekleştirildiği savunuldu. Irak Ulusal Elektrik İdaresi yetkilisi Kemal Hamid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Musul'un merkezi ve kırsalında 24 saatten fazla süredir elektriklerin kesik olduğunu ifade etti.

MALİKİ TALİMAT VERDİ

Bunun teknik bir sorundan kaynaklanmadığını ve Başbakan Nuri el-Maliki'nin talimatıyla gerçekleştirildiğini iddia eden Hamid, "Bu bir toplu cezalandırma" dedi. Hamid, elektrik kesintileri nedeniyle bölgedeki evlere su verilemediğini ve halkın mağdur olduğunu ifade etti.

İSTEDİKLERİ ZAMAN AÇABİLECEKLER

Elektrik santrallerinde herhangi bir sorun yaşanmadığını dile getiren Hamid, "istenildiği takdirde" Musul'a elektriğin verilebileceğini savundu.

Bir süredir çatışmaların yaşandığı Irak'ta, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları ve bazı aşiret güçlerinin, ülkenin en büyük kentlerinden Musul ile Salahaddin vilayetinin merkez kenti Tikrit'in yanı sıra bölgedeki kimi yerleşim birimlerinde kontrolü ele geçirmişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »