19 Temmuz 2018, Perşembe

Mamak’ın en büyük kapalı pazarı açıldı

Mamak Belediyesi, ilçenin en büyük kapalı pazarının açılışını bir törenle gerçekleştirdi

9 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
Mamak’ın en büyük kapalı pazarı açıldı
Mamak Belediyesi Halk Oyunları ekibinin seğmen gösterisiyle başlayan törene AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, Tobaş Başkanı Ercan Kınacı, Ankara Pazar Yerleri Odası Başkanı Recep Ayhan, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Göreve geldiklerinde Mamak’ta bir tane bile kapalı pazar yeri olmadığını belirten Akgül, “Bugün dokuzuncu kapalı pazar yerinin açılışını yapıyoruz. 25 yılda yapılmayan yatırımı 4,5 yılda yaptık” dedi. 

Başak Kapalı Pazaryeri ve Spor Alanı’nın açılışında konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga; “Başkent’in en çok ihlal edilmiş bölgesiydi Mamak. Hep söylediğimiz gibi Ankara’nın başka ilçelerinde ne varsa burada da o olacak dedik ve görüyoruz ki bunların hepsi yapılıyor. Yükselen bütün inşaatlar son derece kaliteli. Mamak Belediyesi çok iyi çalışıyor, yüzümüzü ak etti. Başak Kapalı Pazar ve Spor Alanı’nın pazarcı esnafına ve mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

“Sıra Gençlik Merkezinde”


4,5 yıl önce seçimlere hazırlanırken vatandaşlara seçim beyannamesi dağıttıklarını ve seçim beyannamesinde söz verilen bütün hizmetleri fazlasıyla gerçekleştirdiklerini belirten Akgül; “Başak Mahallesi Mamak’ta yıllarca ihmal edilmiş noktalarından biriydi. Şu an açılışını gerçekleştirdiğimiz pazar alanının yerine çöpler dökülüyordu. Şuan pırıl pırıl bir kapalı pazaryeri ve spor alanı oldu. Bölgenin asıl yatırımı tüm Başkente hizmet edecek olan Necip Fazıl Kültür Merkezi ve tam karşısında yaptığımız kapalı spor salonu. İnşallah çok yakında bu tesislerinde açılışını yapmak üzere bir araya geleceğiz” dedi. 

Açılış Sonrası Aşure


Açılışının ardından vatandaşlara aşure ikram edildi. Aşure dağıtımı için önlük giyinen Akgül; “Aşurenin içerisine konulan bütün malzemelerin her birisi farklı ancak bir araya geldiklerinde son derece güzel bir lezzet oluşturuyor. Bu manada farklılıklarımız bir araya gelirse daha da güzelleşir” dedi. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »