Marmaris esnafı umduğunu bulamadı

'Queen Elizabeth'ten inecek turistleri bekleyen esnaf umduğunu bulamadı.

3 Temmuz 2014 Perşembe 0:23
Marmaris esnafı umduğunu bulamadı
Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne, bin personeli bulunan 'Queen Elizabeth' kurvaziyer gemisiyle, 2 bin 547 turist geldi. Gemiden inen çoğunluğu İngiliz yolculardan bir kısmı günübirlik bölge turlarına katılırken, bir kısmı da ilçeyi gezdi.

Cunard Line şirketi bünyesindeki 'Queen Elizabeth' adlı kurvaziyer gemi, bugün sabah saatlerinde Yat Limanı'na demirledi. 11 katlı, 294 metre boyunda, 32 metre genişliğinde ve 3 bin 800 yolcu kapasiteli dev transatlantik ilçede büyük ilgi çekti. İçinde 5 restoran, 2 yüzme havuzu, 42'si kral dairesi olmak üzere bin 234 oda bulunan 7 bin 327 groston ağırlığındaki gemiden inen çoğunluğu İngiliz yolcular, önceden planlanmış bölge turlarına katıldı. 10 otobüs dolusu turist ise ilçe merkezine geldi. Geminin bugün akşam saatlerinde önce Yunanistan'ın Rodos Adası'na gideceği, oradan Akdeniz'e açılacağı bildirildi 

ESNAF UMDUĞUNU BULAMADI


Geminin geleceğini haber alan Kapalı Çarşı esnafı sabah saatlerinde hazırlıklarını tamamladı. Gemiden inecek turistleri bekleyen esnaf umduğunu bulamadı. Kapalı Çarşı'ya çok az turist giriş yaptı. 21 yıldır Kapalı Çarşı da esnaflık yapan Nadir Zeybek, "Otellere gelen turistlerden iş yapamıyoruz. Umudumuzu gemilere bağladık ama onlarda boş çıktı. Gemi yolcuları otobüslerle alınarak çevre ilçelere götürülerek kültür turizmi yapılıyor. Kapalı Çarşı esnafı olarak bu yıl gemilerden umduğumuzu bulamadık" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »