18 Şubat 2019, Pazartesi

MEB'den ders kitapları için FETÖ uyarısı!

Talim ve Terbiye Kurulu, Bakanlığa bağlı birimleri ve yayıncıları FETÖ konusunda uyardığını gösteren belge ortaya çıktı.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 18:36
MEB'den ders kitapları için FETÖ uyarısı!
Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu'nun, Bakanlığa bağlı birimleri ve yayıncıları FETÖ konusunda uyardığını gösteren belge ortaya çıktı.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş imzasıyla, yayıncılara ve Bakanlığın ilgili birimlerine gönderilen yazıda, ders kitapları konusunda uyarılarda bulunuldu. Ders kitaplarında FETÖ ile iltisaklı hiçbir içeriğin yer almaması konusunda yapılan uyarıda, “Gerek kitabın hazırlanmasında görev alan kişiler gerekse kaynakçaların FETÖ/PDY terör örgütüne aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olan kişilerden ve bunların ürünlerinden arındırılması; herhangi bir terör örgütünü çağrıştıracak öğelere yer verilmemesini sağlayacak şekilde gerekli incelemelerin tekraren ve hassasiyetle yapılması; tespit edilen düzeltme/düzenleme gerektirenlerin 12 Temmuz 2018 Perşembe günü mesai bitimine kadar Başkanlığımıza bildirilmesine…” ifadeleri kullanıldı.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »