Meclis Başkanvekili Akşener, Kamer Genç'e İsyan Etti

Meclis Genel Kurulu'nda Torba Tasarı üzerindeki görüşmelere oturumu yöneten Başkanvekili Akşener, CHP'li vekil Genç'e "Size olan vefamı istismar ettiniz" diye isyan etti.

17 Temmuz 2014 Perşembe 4:43
Meclis Başkanvekili Akşener, Kamer Genç'e İsyan Etti
Meclis Genel Kurulu'nda Torba Tasarı üzerindeki görüşmelere oturumu yöneten Başkanvekili Meral Akşener ile CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç arasındaki tartışma damgasını vurdu. Akşener, "Benim saygımı, size olan saygımı, size olan vefamı o kadar istismar ettiniz ki, şu andan itibaren sizi dinlemiyorum" diyerek isyan etti.

"USUL TARTIŞMASI AÇMAKTAN BEYNİM DÖNDÜ!"

Genel Kurul'da Torba Tasarı üzerindeki görüşmelerde tutanaklara şu konuşma yansıdı:

Meclis Başkanvekili Meral Akşener: Benim de bu Komisyona kalkın buradan gidin, bu Komisyon raporunu da istemiyorum, Meclisi de kapatıyorum demek gibi bir yetkim yok! Bitti! Usul tartışması açmaktan beynim döndü!

KAMER GENÇ (Tunceli) - Burada Meclis Başkanı niye var Sayın Başkan?

BAŞKAN - Beynim döndü!

KAMER GENÇ (Tunceli) - Hayır, Meclis Başkanı niye var yani?

BAŞKAN - Size yapmıyorum ya Allah aşkına!

KAMER GENÇ (Tunceli) - Usulsüzlüklere göz yumayacaksınız. Siz orada...

BAŞKAN - İyi. Yok öyle bir yetkim, yok.

KAMER GENÇ (Tunceli) - Sayın Başkan, önemli değil yani niye 60'ıncı maddeye göre ki? Yani açık seçik bir usulsüzlük yapılmış ve siz bu usulsüzlüğü örtbas etmeye çalışıyorsunuz.

RAMAZAN CAN (Kırıkkale) - Otur yerine!

BAŞKAN - Evet, ben her şeyleri örtbas etmeye çalışıyorum. Oh, harika, tamamdır. Her şeyleri de en güzel siz biliyorsunuz.

KAMER GENÇ (Tunceli) - Efendim, Meclis Başkanı'nın yetkisi yoksa orada oturamazsınız.

"ŞU ANDAN İTİBAREN SİZİ DİNLEMİYORUM"

BAŞKAN - Ordinaryüs profesörsünüz bu konuda. Benim saygımı, size olan saygımı, size olan vefamı o kadar istismar ettiniz ki şu andan itibaren sizi dinlemiyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

KAMER GENÇ (Tunceli) - Sayın Başkan, bir şey demiyorum. Burada yapılan usulsüzlükleri örtbas...

BAŞKAN - Böyle şey var mı canım? "Cahil" dediniz dünden beri, dünya kadar hakaret ettiniz, hiçbirine cevap vermedim ben size. Son derece dikkatli bir dil kullanıyorum.

KAMER GENÇ (Tunceli) - Hakaret etmedim Sayın Başkan, yanlış anlamayın. Bu grup Anayasa'yı da deliyor, İç Tüzük'ü de deliyor.

BAŞKAN - "Cahil." dediniz, onu dediniz, "Yetersiz." dediniz, şunu dediniz, bunu dediniz, iade bile etmedim ama artık yani istiap haddimin dolduğu nokta. Böyle şey yok canım.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »