Meclis'te darbe gerilimi

Bütçe görüşmeleri sırasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP'yi darbecilikle suçlaması Meclis'te gergin anlara neden oldu. Davutoğlu, "Siz bana "Mısır halkıyla kavgalısınız" diye hitap ederseniz, bizim Mısır halkıyla düşman yaptığımızı söylediniz. Ben de darbe döneminde oraya heyet gönderdiğiniz için sizi darbecilikle suçluyorum" diye konuştu.

11 Aralık 2014 Perşembe 2:56
Meclis'te darbe gerilimi
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP'yi 'darbecilikle' suçlamasına CHP sıralarından çok sert tepki geldi. Davutoğlu,  şöyle devam etti:
 
-Siz bana "Mısır halkıyla kavgalısınız" diye hitap ederseniz, bizim Mısır halkıyla düşman yaptığımızı söylediniz. Ben de darbe döneminde oraya heyet gönderdiğiniz için sizi darbecilikle suçluyorum. Siz, yaranız var da 27 Mayıs'ı hatırlarsanız kendiniz bilirsiniz" diye konuştu.
 
-Siz, bu ülkenin cumhurbaşkanına hakaret edeceksiniz, bu ülkenin hükümetinin başka bir halkla düşman olduğunu söyleyeceksiniz, en ufak bir eleştiride tepki göstereceksiniz. Ben tekrar söylüyorum.
 
-Siz bundan alındınız. Benim kastettiğim çok açıktır. Biz Mısır halkıyla beraberiz, darbecilere karşıyız. Siz de darbecilere heyet gönderdiniz. Niçin bu kadar ağır bir ifade kullanmak zorunda kaldım biliyor musunuz. Bazen empati yapmakta fayda var.
 
-Siz, şöyle döndünüz ve bütün Bakanlar Kurulu'na, tabi dediniz sizin çocuklarınızın iş problemi yok. Anonim bir suçlamada bulundunuz. 
 
'OĞLUNUZ 14 YAŞINDA SİGORTALI YAPILMIŞ'
 
-Yalnız size bir belge göstereceğim. Sayın Kılıçdaroğlu, o yıllarda müsteşar yardımcısı ve SSKGenel Müdürü. Kılıçdaroğlu'nun oğlu, 14 yaşında, ilköğretim son sınıf öğrencisi. Bir şirkete işe giriyor. İşe giriş tarihi 1 Mart 1997. İşten çıkış tarihi 1 Mayıs 1997. 14 yaşındaki çocuğunuzu işe alıyorsunuz, sigortalı yapıyorsunuz. 14 yaşında bir çocuğun nasıl sigortalı yapıldığını açıklayın.
 
-Sayın Zeynep Kılıçdaroğlu, 19 yaşında, işe girip sigortalı yapılmış görünüyor. Çocuklarınızın hiçbir kabahati yok. Kabahati size ait.
 
-Genel Başkan Yardımcınız bir takım iddialarda bulundu. KPSS, birilerinin fısıldamasıyla KPSS sorularını çalan bir takım çevrelerin sınavsız alındığı iddiası. Burada onlarca Kılıçdaroğlu ve Kılıçdaroğlu'nun önceki soyadını taşıyan onlarca kişinin ismi var.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »