Mecliste görülmemiş olay!

Meclis Genel Kurulu yeterli çoğunluk olmadığı için kapandı. Dokunulmazlık görüşmeleri, Meclis Genel Kurulu'nun yeterli çoğunluğa ulaşamaması nedeniyle, haftaya kaldı.

12 Mayıs 2016 Perşembe 17:49
Mecliste görülmemiş olay!
Bu hafta Meclis Genel Kurulu'nda ele alınması planlanan dokunulmazlık teklifi Genel Kurul'un görüşmeler için yeterli çoğunluğa ulaşamaması nedeniyle haftaya kaldı.Teklif, en erken gelek hafta çarşamba günü görüşülebilecek.

CHP'Lİ GÖK: ALIŞIK OLDUĞUMZ BİR DURUM DEĞİL 
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök konu ile ilgili milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada "MHP'nin Soma önergesi görüşüldükten sonra AKP'nin önümüzdeki haftaki Meclis takvimine ilişkin önergesi görüşülecekti. Biz yoklama istedik yoklamada yeterli çoğunluk olmadığı için Meclis Genel Kurulu kapandı ve görüşülemedi. Dokunulmazlık görüşmeleri de çarşambaya kaldı. Meclis'te çoğunluk olmadığı için Meclis'in kapanması ise pek rastlanılan bir durum değil" dedi.


AK Parti ile HDP'li milletvekilleri arasında şiddetli tartışmalarının yaşandığı teklif, 2 Mayıs'ta Meclis Anayasa Komisyonu'nda kabul edilmişti.AK Partili 316 milletvekilinin imzasını içeren teklif; Meclis, Başbakanlık ve Adalet Bakanlığı'nda bulunan dokunulmazlık dosyalarının, yapılacak bir anayasa değişikliğiyle, doğrudan yargıya gönderilmesini içeriyor.

619 FEZLEKE BEKLİYOR

Karma komisyonda, yarısından fazlası HDP'lilere ait olmak üzere 136 milletvekiliyle ilgili 619 fezleke bulunuyor. Teklif Genel Kurul'dan geçerse CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin de aralarında bulunduğu 136 milletvekilinin dokunulmazlıkları kaldırılacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »