18 Haziran 2018, Pazartesi

Meclis’te Süleyman Şah gerginliği

​İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, Süleyman Şah Türbesi’ndeki Türk askerlerinin IŞİD tarafından rehin alındığı yönündeki iddiaların asılsız olduğu belirterek, "Böyle bir şey yok" dedi.

20 Şubat 2015 Cuma 17: 4
Meclis’te Süleyman Şah gerginliği
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Süleyman Şah Türbesi’ndeki askerlerin rehin alındığına yönelik iddialar olduğunu kaydetti. Baluken, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak,  "Süleyman Şah Türbesi’ndeki durum nedir. Gerçekten oradaki askerlerin tamımı rehin alınmış mıdır. Bu yönde bazı haberler var. Hükümet, Genel Kurulu bilgilendirsin" diye konuştu.

Benzer bir iddia da CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’dan geldi. Daha sonra söz alan Altay da, "IŞİD’in Süleyman Şah Türbesi’nde askerlerimiz rehin aldığı dair haberler konuşuluyor. Bu bilgi kirliliği içerisinde kanun tasarısı görüşülmesine hakarettir. Önerim gerekirse bir kapalı oturumda hükümetin Genel Kurulu bilgilendirmesidir" dedi.

Ardından söz alan İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Son derece önemli bir mevzuyu gazetededikodularıyla alarak böyle demek yanlıştır. Dışişleri Bakanlığı resmi açıklama yaptı. Lütfen sitelerden okuyunuz. Böyle bir şey yoktur" dedi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »