19 Temmuz 2018, Perşembe

Mehmet Ağar'dan Yenipazar'a teşekkür ziyareti

Eski bakan Mehmet Ağar cezaevinden çıktıktan sonra yeniden Yenipazar'a gitti. Ağar, hapis cezasını çektiği sırada kendisine gösterilen misafirperverlikten dolayı ilçeye teşekkür ziyareti yaptı.

28 Haziran 2013 Cuma 21:55
Mehmet Ağar'dan Yenipazar'a teşekkür ziyareti
Mehmet Ağar yeniden Yenipazar'da. Ama bu kez gidiş sebebi tamamen farklı. Aydın'ın Yenipazar Cezaevi'nde Susurluk Davası kapsamında kendisine verilen hapis cezasını çeken eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, bu kez kendisine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle Yenipazar ilçesine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yanında iki işadamıyla bugün öğlen saatlerinde Yenipazar'a giden Mehmet Ağar, ilk ziyaretini cezaevine yaptı. Ağar, cezaevi müdürü ve infaz koruma memurları tarafından nizamiye girişinde karşılandı. Ağar’ın cezaevine girmesinin ardından korumaları da iki tepsi baklava ve tencere, tava gibi mutfak eşyalarından oluşan iki poşet hediyeyi cezaevine taşıdı. İçeride yaklaşık bir saat kalan Mehmet Ağar, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, “Burada yattığım süre içerisinde beni misafir eden cezaevi görevlileri ve Yenipazar halkına teşekkür etmek amacıyla geldim. Cuma namazını kıldıktan sonra döneceğim” dedi. 


TRAŞ OLDU


Mehmet Ağar, daha sonra ilçedeki bir berbere gitti ve cezaevinde kaldığı dönemde kendisini traş eden İbrahim Başoğlu’na sakal traşı oldu. Traş sonrası gazetecilerle hatıra fotoğrafı da çektiren Ağar, cuma namazını kılmak için Çarşı Camisi’ne geçti. Namazın bitiminde Ağar, bu kez caminin karşısındaki Turgut Özal Parkı’nda, 2 bin kişiye pide ziyafeti çekti.

1 YIL DAHA YATACAKTI


Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi Mehmet Ağar’ı, Susurluk Davası kapsamında Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemde 'Cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturduğu' iddiasıyla 5 yıl hapis cezasına çarptırmıştı. Yenipazar Cezaevi’nde 1 yıl hapis yatan Ağar, 4'üncü Yargı Paketi çerçevesinde avukatının başvurusu üzerine denetimli serbestlikten yararlanıp, 30 Nisan’da tahliye edilmişti. Mehmet Ağar denetimli serbestlikten yararlanmamış olsa 1 yıl daha daha cezaevinde yatacaktı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »