Mehmet Aslan'dan Ahmet Yenilmez'e çok ağır cevap

Ülkücü kimliğiyle tanınan oyuncu Ahmet Yenilmez'in 'Ülkücü camiaya son sözüm' diye paylaştığı mesaja, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan'dan ağır bir yanıt geldi. Yenilmez, mesajında "İnşallah gazinocular kralı oğlu sanatçılar duygularınıza tercüman olur" demişti...

10 Mart 2015 Salı 5:44
Mehmet Aslan'dan Ahmet Yenilmez'e çok ağır cevap

Ahmet Yenilmez, geçtiğimiz günlerde 'Ülkücü camiaya son sözüm' deyip bir mesaj paylaşmıştı. Yenilmez, "Bu dil bu lisan benim inandığım ülkücünün dili olmadı. İnşallah gazinocular kralı oğlu sanatçılar duygularınıza tercüman olur" demişti.
 
Yenilmez'in bu sözlerine Gazinocular Kralı'nın oğlu, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, isim vermeden ağır bir cevap verdi:
 
BÖYLESİNDEN SARAY SOYTARISI OLUR
 
Mehmet Aslan'ın mesajı şöyle: Ülkücülük hak yolunda baş koymuş bir milletin kutlu davasıdır. Kişisel ikbal uğruna giyilip çıkarılan gömlek değildir.Küsülüp kırılacak dost-ahbap ilişkisi sayılamaz. Gerçek bir ülkücünün davası onun ruhudur, can bedenden ayrılıncaya dek yaşar, yaşatır. Kibrine yenilip davadan ' vazgeçtim, bıraktım' diyen biri aslında ülkücü olmamıştır. Böylesinden olsa olsa menfaati için kıble değiştiren saray soytarısı olur.
 
AHMET YENİLMEZ NE DEMİŞTİ?
 
Ülkücü olduğu için sanat camiasında yalnız olduğunu ve bedeller ödediğini, bugüne dek MHP ve BBP dışında hiçbir partiye üye olmadığını belirten Yenilmez, hakaret ve küfürlere maruz kaldığını söylemişti.
 
Yenilmez, “1983 yılından beri ülkücü kimliğim ile tiyatro ve sinema alanında çalışmaktayım. Sanat camiasında rahmetli Başbuğ ve rahmetli Muhsin başkanın nezaketinin her daim en uç meslektaşlarım tarafından saygı gördüğünü gurur ile müşahade ettim. Yapayalnız olduğum bu camiada ne bedeller ödediğimi yakın tanıyanlar az çok bilir. İşitmediğim küfür duymadığım hakaret kalmadı” ifadelerini kullanmıştı.
 
‘ÜLKÜCÜ CAMİAYA SON SÖZÜM’
 
“Ülkücü camiaya son sözümdür” diyen Yenilmez, “Sabrettim. Hülasa sanırım susma zamanım geldi. Sizlerden ricam benim yüzümden artık birbirinizi kırmayın. Buyurun! Bugünden itibarenAhmet Yenilmez de yok. Madem ülkücü camiaya bu kadar zarar verdim. Hepinizden özür dilerim. Bu dil bu lisan benim inandığım ülkücünün dili olmadı. İnşallah gazinocular kralı oğlu sanatçılar duygularınıza tercüman olur. Tıpkı Ozan Arif gibi bendeniz de başaramadım” demişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »