26 Mayıs 2018, Cumartesi

'Melo sokak çocuğu'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Melo için , "O bir street boy, yani sokak çocuğu. Yetişme tarzı bildiğiniz gibi. Böyle futbolculara para cezası verseniz de umursamıyor" dedi

3 Haziran 2014 Salı 16:25
'Melo sokak çocuğu'
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, çok tartışılan Melo'yla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray Başkanı’na göre Melo bir ‘Street Boy’ yani ‘Sokak çocuğu’.

Aysal, Melo’yu böyle tarif ediyor devam ediyor:

“Brezilya’da farklı kültürler var. Ancak Melo, street boy. Onun yetişme tarzı ve anlayışı bildiğiniz gibi.”

Melo’ya kulüp tarafından ceza verilmemesinin nedenini ise Aysal şu şekilde anlatıyor: “Bu tür oyuncular para cezası verseniz de umursamıyor. Primler de fazlasıyla cezayı karşılıyor. Çok uyardık. Dikkat edeceğini söyledi. Ancak ne yapsın kendini tutamıyor!”

Ünal Aysal, 30 yaşındaki Brezilyalı için bir de psikolojik analiz yapıyor... “Takım için böyle şeyler yaparsa varlığını kanıtlayacağını zannediyor.”

Melo’nun son vukaatı ise Ziraat Türkiye Kupası’nda Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e tavır almasıydı. Aysal bu davranışa şaşırdığını itiraf ederek, “Tuhaf karşıladım. Her geçen gün uyarıyoruz ama sonuç alamıyoruz” diyor.

MELO'NUN KART RAPORU

Galatasaray'da 3. sezonunu tamamlayan Felipe Melo'nun hırçınlığı gördüğü kartlara da yansıdı.

Brezilyalı futbolcu 3 kulvarda toplam 35 kez sarı kart görürken, 4 defa da kırmızı kartla atıldı. Sambacı, 2011-12'de 13 sarı kart gördü. 2012-13'de 9 sarı, 2 kırmızı kartla cezalandırılan Melo, 2013-14'te rekor kırdı.

Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi'nde 47 resmi maça çıkan tecrübeli futbolcu 13 kez sarı kart görürken, 2 kez de kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Melo, Beşiktaş maçında direkt, Fenerbahçe derbisinde ikinci sarıdan kırmızıyla atıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »