18 Şubat 2019, Pazartesi

Meral Akşener Büyükelçi eşleriyle buluştu

İYİ Parti lideri Akşener, Erdoğan’ın, “Bir çuval çürük yumurtadan sağlam yumurta çıkmaz” sözlerine yanıt verdi. Akşener, “Arşive bakarsa, MHP Genel Başkanı ile kendisinin nasıl birbirlerine çürük yumurta muamelesi yaptıklarını görür” dedi.

7 Mart 2018 Çarşamba 19:11
Meral Akşener Büyükelçi eşleriyle buluştu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara İl Başkanlığı’nın organize ettiği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Haftası münasebetiyle düzenlenen resepsiyonda yabancı büyükelçi eşleriyle bir araya geldi.

Akşener, İYİ Parti’nin bir kadın hareketi olduğunu ve kadınların sorunlarının çözümüne yönelik üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti.

Kadınların, dünyada ve Türkiye’de her alanda sorunları olduğunu ifade eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kadınların ve çocukların yaşadığı sosyal adaletsizliğe dikkat çekti.

 ​Akşener, şunları kaydetti:

"ATATÜRK BİZİM IŞIĞIMIZDIR"
“Sosyal adaletsizliği ortadan kaldırmak için hepimizin mücadele etmesi gerekiyor. Dünyanın her yerinde başarılı kadınların bu mücadeleyi vermesi gerekiyor. Kadın konusunda dünya hala geride. Kadın istihdamı konusunda ülkemiz hala geride. Dolayısıyla bu bir ortak mücadeledir. Atatürk bizim ışığımızdır. Atatürk olmasaydı Cumhuriyet kurulmaz ve sınıflar arası geçirgenlik olmazdı. Benim gibi küçük bir ilin küçük köyünde doğmuş bir kadın önce üniversitede hoca, ilk kadın içişleri bakanı, TBMM Başkan vekilliği ve bugün siyasi bir partinin genel başkanı olamazdı. En önemsediğim tarafı cumhuriyetimiz ve demokrasimizle ilgili sınıflar arası geçirgenliği sağlamasıdır. Sosyal adaletin uygulanıyor olabilmesidir.”

Türkiye’de bugün kadınlar üzerinden yapılan çirkin söylemlerin ve itibarsızlaştırmaların sınıfsal geçirgenliği ortadan kaldırdığını aktaran Akşener, “Geriye doğru bir gidişimiz var. Türkiye bir çelişkiler ülkesi. Bu çelişkileri ortadan kaldırmak için bir hareket başlattık. Bizim partimiz ısrarla söylediğim gibi kadınlar hareketidir. Onun için merkezde bulunan bir partinin kota uygulaması olmamıştır. Bizim tüzüğümüzde yüzde 25 kadın kotası uygulaması konulmuştur. Kadınlarımızı il ve ilçelerde görevlendirdik” diye konuştu.

"ERDOĞAN'A TAVSİYEM ARŞİVE BAKSIN"
İttifak teklifine Saadet Partisi’nden karşılık bulamayıp “O zaman güle güle deriz” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kimler kimlerle beraber. Bir çuval çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz” değerlendirmelerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den cevap geldi.

 Erdoğan’ın sözlerinin siyasi nezaketsizlik olduğunu belirten Akşener, gazetecilerin konuyla ilgili sorusunu şöyle cevapladı: “Sayın Erdoğan’a tavsiyem arşive bakmasıdır. Gerçi bizim ittifak arayışımız olmadığı için muhatabı da biz değiliz. Ama kendi grubunun dışında kalan herkesi çürük yumurta olmakla suçlamak büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Arşive bakmasını tavsiye ederim. Orada MHP Genel Başkanı ile kendisinin nasıl birbirlerine çürük yumurta muamelesi yaptıklarını görüp muhtemelen utanacaktır.”

MHP'Lİ SEMİH YALÇIN'A CEVAP
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, “Bir grup FETÖ’cüler ile birlikte önce partiyi ele geçirmeye sonra yıpratmaya çalıştılar” açıklamasına yönelik yorumlarının sorulması üzerine Akşener şu karşılığı verdi:

“Bu arkadaş konuşur. Fakat şunu tavsiye ederim, 7 Haziran seçimlerinde iftirada bulunduğu şahıslar şehirlerde FETÖ’cülere 30 bin müşahit kartı dağıtmadılar. O dönemde yaptığı televizyon konuşmalarını da ben sizlerin dikkatine sunuyorum. O zamanlar FETÖ’cülerin ajansına 30 bin bir yerde, 15 bin bir yerde şeyler dağıtıldı. Hatırlarsınız Bugün TV ve Samanyolu TV’ye baskınlar yapıldı. O baskınlarda kendisi de başta olmak üzere bir diğer genel başkan yardımcısı, il teşkilatı, milletvekili adayları göğüs göğüse mücadele ettiler. Orada bizim arkadaşlarımızdan bir kişi yoktu.”

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »