Meral Akşener: "İktidara yürüyoruz"

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener Çorum'da konuştu. Akşener "Bu ülkeyi içinde bulunduğu şartlardan biz çıkarırız iddiasının yürüyüşünü başlatmış durumdayız. Dolayısıyla biz iktidara yürüyoruz" dedi.

11 Mart 2016 Cuma 15:17
Meral Akşener: "İktidara yürüyoruz"
Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "Bu ülkeyi içinde bulunduğu şartlardan biz çıkarırız iddiasının yürüyüşünü başlatmış durumdayız. Dolayısıyla biz iktidara yürüyoruz" dedi.

Akşener, Çorum'daki temasları kapsamında Sungurlu Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ile görüştü. Başkan Şahiner, Akşener'e Sungurluspor forması ile ilçenin simgesi saat kulesi maketi hediye etti.

Akşener, daha sonra belediye binasından vatandaşlara hitap etti. "Böyle heyecanlı ve coşkulu kalabalık beklemiyordum" ifadesini kullanan Akşener, 1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya çıkan gelişmelere itiraz yürüyüşü yaptıklarını söyledi.

İktidar yürüyüşünde olduklarını belirten Akşener, "Burada bulunan hazırun gösteriyor ki artık her şeyi bir kenara koyup iktidara yürüyoruz. Bu, MHP mensuplarının 'ülkeyi, milleti biz yönetiriz' iddiasının yürüyüşüdür. Bu ülkeyi içinde bulunduğu şartlardan biz çıkarırız iddiasının yürüyüşünü başlatmış durumdayız. Dolayısıyla biz iktidara yürüyoruz" diye konuştu.

Her gün ülkenin bir köşesine şehit geldiğini, Genelkurmay Başkanlığı çalışanlarının servislerine bomba konulabildiğini ifade eden Akşener, şunları kaydetti:

"İstihbaratın, hukukun, yargının, emniyetin ve her türlü bizi korumakla yükümlü kurumlarımızın vatandaş tarafından güveninin yerle bir olduğu dönemde, kısaca devlet çarkının kırıldığı bir dönemde Milliyetçi Hareket Partisi'ne zaman, hiçbir zaman bu kadar önemli bir şekilde 'iktidar olmalısın, iktidara gelmelisin' dememişti. Milletin sorunlarının devlete taşınması, milletle devletin barıştırılması, Cumhuriyetle demokrasinin barıştırılması, Osmanlı ile Cumhuriyetin barıştırılması, Türkiye'de yıkılan kardeşlik hukukunun yeniden tesis edilmesi, hamaset ve husumet dilinin yerine saygı dilinin getirilmesi, vatan çocuklarının şehit olmasının önüne geçilmesi gibi bir görevi bizlere yüklediniz. Allah sizlerden razı olsun."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »