Meral Akşener: Kızılelma Türk cihan hakimiyetinin mefkuresidir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il başkanlığının açılışı için gittiği Samsun'da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

27 Ocak 2018 Cumartesi 14:15
Meral Akşener: Kızılelma Türk cihan hakimiyetinin mefkuresidir
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti çalışmaları kapsamında yurt içi ziyaretlerine devam ediyor.

Sıradaki durağı Samsun olan Akşener, partisinin il başkanlığının açılışında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor...

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İYİ Parti bir değerler hareketi. Şu anda milli, manevi, dini değerlerin hepsinin içinin boşaltığı bir Türkiye ile karşı karşıyayız. 

Milli değerlerimizin içinin boşaltığı bir süreçte duydunuz mu muhterem 'biz Kızılelmacıyız' dedi. Şimi buradan sesleniyorum ey muhterem! Önce ayağının altına aldığın Türk milliyetçiliği sebebiyle ayağını kaldır sonra Kızılelma'yı sen herhalde aldatılan kırmızı başlıklı kızın sepetindeki kırmızı elma zannettin. Kızılelma'yı dişlemekten vazgeç. Kızılelma Türk milletinin cihan hakimiyeti mefkuresidir. 

Sürekli aldanan, o nedenle de aldatan muhterem Türklüğün cihan hakimiyeti mefkuresinden anlamaz. Onun için Kızılelma'yı kırmızı başlıklı kızın çantasındaki kırmızı elmayla karıştırıp Türk cihan hakimiyeti mefkuresinin işlenmesinden vazgeç.

Bugün Afrin harekatında kahraman Mehmetçiklerimiz üzerine düşeni yapıyor. Ana kuzuları 'biz Kızılelma'ya gidiyoruz. Söyleyin ailemize bizleri beklemesinler' diyor. Allah onların ayağına taş değmeden geri dönmelerini nasip etsin.

Ama şunu söylemek zorundayım; siyasetin bozduğu, bu muhteremlerin bozduğu, Saray koalisyonunun büyük ortağının bozduğu dış politikadaki itibarımızın iki paralık edildiği bu süreçte, bizi yönetenlerin rezil rüsva ettiği ülkemizi yeniden ayağa kaldırmak için kahraman Mehmetçiğimiz orada. Onlar dövüşüyor, onlar mücadele ediyor. Cenab-ı Allah yanlarında olsun.

Samsun'dan iki tane Spor Bakanı çıktı. Sonra bir baktık Samsunspor'a kayyum atanmış. Samsun'un bu hale düşmesi ayıptır ayıp! 

İl başkanım sizin huzurunuzda benden bir söz istedi. Cenab-ı Hak bize iktidar nasip edecek. Samsun'u bir sanayi haline getirmek, aynı zamanda bir turizm şehri haline getirmek İYİ Parti'nin boynunun borcudur.

2002'den beri 55 bin hektar tarım arazisi olmaktan çıkmış. Neden çıkmış? Çünkü suçu Türk çiftçisine atıyorlar. Bugün senin rezil rüsva ettiğin dış politikayı toplamak için canıyla başıyla mücadele eden Mehmetçikleri zehirlediniz kardeşim! Dolayısıyla Türk ordusuna emanet edilen gençlerin gıdasını Türk çiftçisinden temin etmek boynumuzun borcu olacaktır.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »