Meral Akşener: Mahkemenin önüne sandalye koyar otururum!

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener İstanbul'da üst kurul delegeleri ve partililerle bir araya geldi.

25 Ocak 2016 Pazartesi 17:48
Meral Akşener: Mahkemenin önüne sandalye koyar otururum!
MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener İstanbul'da Gönen otelde düzenlenen yemekli toplantıda partilerle biraraya geldi. Toplantıya üst kurul delegeleri, MYK Üyeleri, ilçe başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Akşener'in davetlilere hitaben yaptığı ve olağanüstü kurultay süreci ile ilgili izlenecek yolu anlattığı konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

ÜST KURUL DELEGELERİ MHP'NİN EN ÜST ORGANIDIR
MHP Genel merkezine 543 üst kurul delegesinin noter onaylı imzasının teslim edildiğini hatırlatan Meral Akşener, üst kurul delegelerinden oluşan kurulun MHP'nin en üst organı olduğunu belirtti.

Kendisinin de içinde olduğu 1150 delegenin geçtiğimiz yılın Mart ayında yapılan olağan kurultayda Devlet Bahçeli'yi genel başkan olarak seçtiğini anlatan Akşener, şimdi "bu üst kurul delegelerinin iradesini tanımıyorum" diyenlerin bu irade tarafından yok sayılacağını söyledi.

SÜRE CUMA GÜNÜ DOLUYOR
Olağanüstü kurultay sürecinin nasıl işleyeceğine de değinen Akşener, imzaların genel merkeze tesliminden sonra cevap verilmesi için  öngörülen makul süre olan 15 günün Cuma günü dolacağını hatırlattı.

Cuma günü MHP Genel merkezi tarafından Olağanüstü Kongre için olumlu bir yanıt verilmemesi halinde diğer iki genel başkan adayı ile bir araya geleceğini aktaran Akşener, en kısa süre içinde Sulh Hukuk mahkemesine başvurulacağını belirtti.

KURULTAY NİSAN'DA
AKP'nin MHP'de yaşanacak bir Genel Başkan değişimine karşı hukuki sürece müdahil olacağı iddialarına da değinen Akşener, havuz  medyasında hakkında çıkan haberleri hatırlatarak her türlü engellemeyeye karşı duracağını vurguladı.

Sulh Hukuk Mahkemesine başvurunun ardından davanın takipçisi olacağını belirten Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

Kararı verecek mahkemenin önüne bir sandelye koyar otururum.Hukuku işletmek için üzerime ne düşüyorsa yaparım.Ülkücülerin hakkının  gaspedilmeye kalkılması halinde beni oradan jiletle kazıyamazlar.Bu üzerimize vebaldir.

Kaynak: gazete2023
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »