Meral Akşener: Seçim sandığı namustur

Seçim günü sandık başında olacaklarını söyleyen İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Çünkü o sandıklar devletin namusudur" dedi.

16 Mart 2018 Cuma 18:28
Meral Akşener: Seçim sandığı namustur
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Beşiktaş Demokrasi Meydanı’nda “Anlat Hemşehrim, Dertleşelim” etkinliğinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Akşener, yaptığı konuşmada seçim güvenliği konusuna değinerek, “Eğer İYİ Partililer o sandığın başında durdukları takdirde - ki duracaklar- o sandıklarda herhangi bir alengirli iş yapılmayacak. Yaptırmayacaklar. Onlar görevini yapacak. Bu görev yerine getirildiğinde o sandıklara elini uzatan farelerin vallahi tallahi ellerini kırarım. Çünkü seçim sandığı bir devletin namusudur. Oraya el uzatana gereğinin yapılması farzdır, vaciptir” dedi.

 İktidarın Suriye politikasına da tepki gösteren Akşener şunları söyledi:
“Suriye’yi konuşabilseydik bugün Türkiye’de 3.5 milyon Suriyeli konusunu konuşuyor olmazdık. Burada huzurunuzda net bir kararı sizinle paylaşmak istiyorum İYİ Parti adına. Biz Suriye’de bir seçim yapılmasını öneriyoruz. Bu seçimi her kim kazanırsa kazansın, kazanan şahısla ve grupla ‘Şam yönetimi’ diyeceğimiz resmi alanla Türkiye’nin irtibat kurması gerektiğine inanıyoruz. Ve bunu yapacağız. 3.5 milyon Suriyeliye memleketlerinde huzur, güven, mutluluk içinde yaşamları için gereken yolu açıp sağlayacağız.”

Meral Akşener, konuşmasının ardından Beşiktaş Çarşı’sında esnafı ziyaret etti.


 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »