Meral Akşener: "Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir"

MHP eski Milletvekili Meral Akşener, kapatılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Teşkilatları ziyareti kapsamında, geldiği Kırklareli Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda partililere seslendi. Akşener, “Milletimiz bize bir görev veriyor. Biz de onu alıp yerine getireceğimize söz veriyoruz.” dedi.

14 Mart 2016 Pazartesi 17:46
Meral Akşener: "Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir"
Program saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Ankara'daki saldırıda hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Kırklarelililere seslenen Akşener'in sözleri, yoğun kalabalık tarafından sık sık alkışlarla kesildi.
İki gündür Trakya'da olduklarını belirten Akşener, “Görevden alma sözü yanlış. Kapatılan il teşkilatlarımızı ziyaret ediyoruz biz. Bir siyasi partinin liderinin il teşkilatı, hele Milliyetçi Hareket Partisi'nin il teşkilatı, siyasi teşekkülü olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin il teşkilatları kapatılmamalıdır.Kapatılamaz, böyle bir davranış biçimi ne töreye uyar ne demokrasiye uyar” dedi.

“OLAĞANÜSTÜ KURULTAY TOPLANMALIDIR” 
Kurultay hakkında konuşan Akşener, “Başta üst kurul delegelerimiz olmak üzere teşkilatlarımızın değerli mensupları dediler ki, töre işletilmelidir. Demokrasi işletilmelidir. Meşveret işletilmelidir ve bunun gereği olan, olağanüstü kurultay toplanmalıdır. Bu çağrıya genel merkezin cevabı 'Tüzüğün şartlarını yerine getiriniz' oldu.548 imza vererek büyük kurultayı talep ettiler.Topladık, götürdük genel merkezimize sunduk” diye belirtti.

“ÜLKÜCÜ, ÜLKÜCÜNÜN ÖZ KARDEŞİDİR” 
Delegeler ile yüz yüze görüşme yaptığını ifade eden Akşener, “Bin 100 delegemiz ile yüz yüze yaptığım görüşmelerde, 548 arkadaşımız bir irade koydu imza verdi. Bazıları dediler ki, biz şu sebeplerle imza veremeyiz ama kongremiz başarılırsa oy vereceğiz. Olumlu oy kullanacağız. Dolayısıyla bu kongre yapılmalıdır dediler. Buradan aldığımız güç ile yola çıktık. Oy vermeyeceğini ifade eden kardeşlerim de her biri ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir düsturuna uygun olarak benim ve arkadaşlarımın öz kardeşleridir. 

Doğru olan kurultay çağrısını 548 delegenin imzasına rağmen genel merkezimiz isterseniz bin 100 imza verin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. 3 hafta sonra mecbur kaldık Sulh Hukuk Mahkemesi'ne müracaat etmeye” dedi.

“BU YOL MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NİN İKTİDAR ETME YOLUDUR” 
Trakya kızlarının haksızlığa tahammül edemediğini, haklarını iyi aradıklarını, haklı olduklarında ise yılmadıklarını, dönmediklerini ve korkmadıklarını belirten Akşener, “Bu yol Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar etme yoludur.Türkiye'yi yönetme zamanının geldiğini gösterdi. Milletimiz bize bir görev veriyor. Biz de onu alıp yerine getireceğimize söz veriyoruz.

Biz Türkiye'de bir ilki başaracağız. Ülkücüler bir ilki başaracak. Demokratik haklarının kullanımı neticesinde hem bir değişim yaşatacaklar hem de bir meşveret oluşturacaklar hem de olağanüstü kongreyi toplayacaklar” diye aktardı.

“BU MERAL AKŞENER' İN GENEL BAŞKANLIK MÜCADELESİ DEĞİLDİR” 
Son olarak Akşener, “Bu Meral Akşener' in genel başkanlık mücadelesi değildir.Bu ülkücü hareketin Ergenekon'da dağın eritilmesi gibi demir dağı eritme hareketidir.Partimiz de bu değişimi sağladığımız zaman demokrasinin tam ve kamil bir biçimde hareketimizi partimizde uygulayacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.  
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »