20 Şubat 2019, Çarşamba

Meral Akşener'den şeker fabrikası çıkarması

İYİ Parti lideri Akşener, yarın Alpullu Şeker Fabrikasını ziyaret edip, pancar üreticileri ile bir araya gelecek. Akşener, “Özelleştirmelere dur demek vatan savunmasıdır, fabrikalar şehrin kaleleridir” mesajı verecek.

6 Nisan 2018 Cuma 19:24
Meral Akşener'den şeker fabrikası çıkarması
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye turuna hız kesmeden devam ediyor. Akşener yarın Kırklareli'ni, Pazartesi günü İstanbul Kapalı Çarşı esnafını ziyaret edecek.

Partisinin kuruluşundan bu yana  51 ili ziyaret eden Meral Akşener, partisinin 1. Olağanüstü Kongresi'nin ardından il gezilerini artırma kararı aldı. 7 Nisan Cumartesi günü Kırklareli Alpullu Şeker Fabrikasını ziyaret edecek olan Akşener, burada şeker üreticileri ile bir araya gelecek ve İYİ Parti'nin tarım politikalarına yönelik önemli mesajlar verecek.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Av. Özge Kuru Tutal, Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla düzenlediği basın toplantısında Akşener'in Kırklareli ziyareti hakkında bilgi verdi.

Yarın 13:00'te İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener önderliğinde, Alpullu Şeker Fabrikası'nda buluşacaklarını bildiren Özge Kuru Tutal, şeker fabrikalarının satılacak olmasına tepki gösterdi.

Meral Akşener'in, Alpullu buluşmasında hükümete bazı sorular soracağını kaydeden Tutal, şunları söyledi;

"Sayın Meral Akşener, hükümete şu soruları sormak için Alpullu'ya geliyor; Bu Fabrikaları ABD'li Cargill firmasının talimatı ile mi satıyorsun? Rıza Zarrab karşılığı 14 Şeker Fabrikası'nı ABD'lilere verdin mi? Milletten üç çocuk isterken bu fabrikaları satarsan milletin zürriyetinin kesileceğini bilmiyor musun? Bu fabrikaları babanız mı yaptı ki miras malı gibi satmaya kalkıyorsunuz? Bu fabrikalar babalarının malı değildir, bu fabrikalar dedelerimizden çocuklarımıza bizim malımız.

Bizler, 21. yüzyılın kapitülasyonlarını yaşıyoruz. Vatan savunması sadece sınırda düşmana silah çekmekle olmaz; bize bırakılan mirasa sahip çıkmakla olur. Bu Özelleştirmelere, peşkeş çekilmelere dur demek de bir vatan savunmasıdır.

Atatürk'ün sözüyle 'Fabrikalar şehrin kaleleridir. Alpullu Şeker Fabrikası da bizim bölgemizin kalesidir. Tüm üretici kuruluşlarını, üreticileri, köylüleri, işçileri, kısaca Cumhuriyetin mirasına sahip çıkmak ve evlatlarımızın geleceğine sahip çıkmak için herkesi satışa dur demek üzere 7 Nisan 2018 tarihi saat 13.00'te Alpullu Şeker Fabrikamızın önüne davet ediyoruz."

SIRADA İSTANBUL HAREKATI
9 Nisan Pazartesi günü de İstanbul Kapalı Çarşı esnafı ile bir araya geleceği aktarılan Akşener'in, esnafların sorunlarını dinleyeceği dile getirildi. 14 Nisan'da ise Batman'a ziyarette bulunacağı öğrenilen Akşener'in, partisinin İl binasının açılışını yapacağı ve esnaf ziyaretinde bulanarak vatandaşların sorunlarını dinleyeceği bildirildi. 

15 Nisan'dan sonra ise İstanbul'a yükleneceği öğrenilen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, İstanbul'un 35 ilçesine ziyarette bulunacağı kaydedildi. İstanbul'un ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geleceği aktarılan Akşener'in benzer çıkarmaları Ankara gibi diğer büyükşehirlere de yapacağı ifade edildi. Akşener'in bu kararının arkasında hafta sonu gerçekleştirilen partisinin büyük kurultayına 10 binlerce kişinin katılmasına rağmen medyanın görmezden gelmesinin etkili olduğu dile getirildi. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »