21 Mayıs 2018, Pazartesi

"Merhamet Yurdu Türkiye" konulu konferans İstanbul’da düzenlendi

Tarih boyunca dünyanın pek çok ülkesinin övgüsünü kazanan Türk misafirperverliği ve merhameti İstanbul’da Hurry-Inn Otel’de Milli Değerleri Koruma Vakfı ve Milli Değerler Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen bir konferansta ele alındı.

17 Aralık 2014 Çarşamba 19:57
"Merhamet Yurdu Türkiye" konulu konferans İstanbul’da düzenlendi
Tarih boyunca dünyanın pek çok ülkesinin övgüsünü kazanan Türk misafirperverliği ve merhameti İstanbul’da Hurry-Inn Otel’de düzenlenen bir konferansta ele alındı. 13.12.2014 tarihli söz konusu konferans, Milli Değerleri Koruma Vakfı ve Milli Değerler Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak Milli Değerleri Koruma Vakfı adına Vakıf Başkanı Tarkan Yavaş ve Milli Değerler Vakfı adına Kartal İş katıldı. Konuşmacılar Osmanlı Devleti’nden günümüze kadar Türk misafirperverliğinin ve şefkatinin bazı örneklerini sundular. Tarih boyunca kendi ülkelerinde zulme uğrayan, açlık çeken veya felaketlere maruz kalan insanlara kucak açan Türklerin yardımseverliği konferansa katılan herkesi bir kez daha gururlandırdı. Konferans, günümüzde Esed zulmünden kaçan Suriyelileri topraklarımızda barındıran hükümete yapılan eleştirilerin de Türklerin geçmişten gelen yüksek seciyesine yakışmadığını ortaya koymuş oldu. Konferansta katılımcılara konu ile ilgili broşürlerde dağıtıldı.

KONFERANSTAN FOTOĞRAFLAR

"MERHAMET YURDU TÜRKİYE" BROŞÜRLERİ 
 
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • Hemen şimdi Türkiye önderliğinde İttihad-ı İslam kurulsun. Gizzmo Gizz - 18 Aralık 2014 Broşürdeki birinci fotoğraf ne kadar çok şey anlatıyor: ittihad-ı İslam'ın ne kadar acil bir ihtiyaç olduğunu en başta. Canım benim, teyzem bu yaşında saatlerce yol yürümüş sınıra ulaşabilmek için. Sadece canını kurtarabilmek için. Sınırda Mehmetçiğimiz ona sahip çıkıyor. Bu birlik Türkiye önderliğinde acilen kurulmalı, bundan hepimiz tek tek sorumluyuz. Bu fotoğrafa herkes çok iyi baksın, Müslümanlar arasında fitne çıkaranlar, birlik kurmak bize mi kaldı diyenler, biz daha kendi insanımıza bakamıyoruz diyenler, gözüne aklına vicdanına perde inenler bu resme çok iyi baksın.

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »