Merkel'den flaş Türkiye açıklaması!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin 3 milyon sığınmacı için çok şey yaptığını söyledi.

30 Mart 2017 Perşembe 21:46
Merkel'den flaş Türkiye açıklaması!
Merkel, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) en büyük gruba sahip olan Avrupa  Halk Partisi'nin Malta’da düzenlenen toplantısında yaptığı konuşmada,  Avrupa  Birliği’nde (AB) hatalar yapıldığını belirterek, AB'nin dış sınırlarını ve  komşularını yeterince düşünmediğini ifade etti.

Avrupa'nın, komşusu Suriye konusunda insani sorumluluk taşıdığını  vurgulayan Merkel, "Burada insani sorumluluğumuz yok mu diyeceğiz? Bu,  Türkiye’nin, Ürdün’ün, Lübnan’ın sorumluluğu mu diyeceğiz? Gerçek şu ki,  sığınmacı kamplarının finanse edilmesi konusunu görmezden geldik. Yeterince oraya  bakmadık." dedi.

Bundan dolayı acil insani durumun oluştuğunu, bir çok şeyin ihmal  edildiğinden ve Almanya'nın insani bir görev olduğu için sığınmacıları kabul  ettiğini belirten Merkel, bunun doğru bir karar olduğunu dile getirdi.

Angela Merkel, Türkiye’nin  sığınmacılar konusundaki çalışmalarını da  överek, "Bu günlerde eleştiride bulunsak da Türkiye, 3 milyon sığınmacı için çok şey yaptı. Avrupa’nın bu konuda Türkiye’yi desteklemesi de doğrudur." ifadesini  kullandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »