20 Haziran 2018, Çarşamba

Mersin İdman Yurdu'nın yeni hocası Çalımbay

Spor Toto Süper Lig'in yeni takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun teknik direktörlüğüne Rıza Çalımbay getirildi

3 Haziran 2014 Salı 22: 3
Mersin İdman Yurdu'nın yeni hocası Çalımbay
Kulüp başkanı Ali Kahramanlı, düzenlenen imza  töreninde yaptığı konuşmada, Mersin İdmanyurdu ligden düştüğünde görevi bırakabileceğini ancak tam tersini yaptığını ve daha çok çalışarak takımı yeniden Süper Lig'e döndürdüklerini söyledi.

Bundan sonra "asansör takım" olmayacaklarının altını çizen Kahramanlı,  kulüp tesisinin temelini Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın  desteğiyle çok yakında atacaklarını bildirdi.

Kahramanlı, Türkiye'nin önemli isimlerinden biri olan Rıza Çalımbay'ı  takımın başına getirdiklerini belirterek, kendisinin hiçbir yanlışı olmayan,  değerli ve futbolu iyi bilen bir isim olduğunu dile getirdi.

Yönetim kurulu olarak her konuda Çalımbay'ın yanında olacaklarını  vurgulayan Kahramanlı, "Biz hocamıza güveniyoruz. Bundan sonra Mersin'i daha  yukarılara nasıl taşıyabileceğimizi değerlendirip, bu süreci en iyi şekilde  yapacağına inanıyorum. Yeni sezonumuz hayırlı olsun. Kendisine başarılar  diliyoruz" dedi.

Çalımbay da Mersin İdmanyurdu'nun ligde kalıcı bir takım olma hedefi  bulunduğunu, kendisinin de bu hedef doğrultusunda teklifi kabul ettiğini ifade  etti.

İşinin zor olduğunu bildiğini, geçmişte de lige yeni yükselen  takımlarda çalıştığını ve başarılı olduğunu anlatan Çalımbay, bazı oyuncuların  takımda kalacağını ancak yeni bir kadro kurmayı düşündüklerini kaydetti.

Çalımbay, çalıştırdığı takımlarda geleceği düşünerek yeni futbolcular  da kazandırdığına işaret ederek, "Bizim buradaki gayemiz başarılı olmak. Ben hem  futbolculuk hayatımda hem de teknik direktörlük hayatımda, ekibimle birlikte  hedefi olan insanlarız. Bizim için başarı herşeyden önce gelir. Ben buraya da  başarı için geldim ve mutlaka da başarılı olmak için ne gerekiyorsa onu  yapacağız" diye konuştu.

Tesis dışında kulüpte bir sıkıntı olmadığını, yönetiminden taraftarına  kadar çok iyi kenetlenip takımı yukarılara taşımak gerektiğini belirten Çalımbay,  çok güzel olan kente iyi bir takım yakışacağını sözlerine ekledi.

Çalımbay, sözleşmenin süresinin sorulması üzerine, 1+1 yıllığına  anlaştıklarını, teknik direktörlük hayatında da hiçbir zaman 3, 4, veya 5  yıllığına imza atmadığını ve atmayacağını bildirdi
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »