Meteoroloji İstanbul için yağış uyarısında bulundu

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, İstanbul ve çevresinde bu gece ile yarın öğle saatlerine kadar kuvvetli yağış beklendiği belirtildi.

30 Mayıs 2014 Cuma 7: 0
Meteoroloji İstanbul için yağış uyarısında bulundu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle; ''İstanbul ve çevresinde bu gece saatlerinden başlayarak yarın (Cumartesi) öğle saatlerine kadar kuvvetli (21-50 mm) yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (su baskını, dolu, yıldırım, kuvvetli rüzgar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.''


Büyükşehir Belediyesi trafik operatörü Murat Kazanasmaz ise kötü haberi attığı tweetle verdi. "Acil işiniz yoksa trafiğe çıkmayın, son 2 ayın en yoğun akşam trafiği yaşanıyor."

Yağışların çarşamba gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli  sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış, bazı bölgelerde doluya çevirdi. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü,  "sağanak şeklinde aralıklı yağmur"un hafta sonu da devam edeceği uyarısında  bulundu. 
 
Hazırlıksız yakalanan İstanbullular, metro, metrobüs ve otobüs  durakları ile binaların saçak altlarına sığındı. Yollarda ve bazı alt geçitlerde  su birikintileri oluştu. 
 
Bağcılar'da birkaç sokakta, rögar taşması sonucu bazı apartmanların  zemin katlarının yağıştan etkilendiği öğrenildi. 


MİSKET BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI
 
 
Anadolu Yakası’nda misket büyüklüğünde dolu yağarken, şiddetli yağış etkili oldu. Zaman zaman şiddetini artıran yağışlar araç sürücülerinin görüş mesafesini azalttı. Yağmur nedeniyle sürücüler D-100 karayolunda güçlükle ilerledi.
 
ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR YAĞIŞ VAR
 
Meteorolojinin son tahminlerine göre İstanbul'da yağışlar Çarşamba gününe kadar devam edecek. Cumartesi ve Pazar günü sağanak yağış, Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri ise gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. 
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »