Meteoroloji uyardı! Kar geliyor...

Türkiye'nin iç kesimlerinde kar yağışı uyarısında bulunuldu - Soğuk ve yağışlı sistemin, hafta sonunda yurdun batı bölgelerinde etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların artacağı, doğu bölgelerinde ise etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor

8 Nisan 2015 Çarşamba 2:22
Meteoroloji uyardı! Kar geliyor...
Türkiye'nin iç kesimlerinde kar yağışı uyarısında  bulunuldu.

     Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre, Türkiye halen  yağışlı hava kütlesinin etkisinde. Bu yağışlı sisteme ilave olarak, yarın öğle  saatlerinden itibaren ülkenin güneybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin  etkisine gireceği tahmin ediliyor.

     Yarın Marmara'nın doğusu, Ege, Karadeniz, İç Anadolu,Akdeniz ile Doğu  Anadolu Bölgesi'nde yağış bekleniyor.

     Perşembe günü Güneydoğu Anadolu dışında; cuma günü Marmara'nın batısı,  Kıyı Ege ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyi dışında ülke genelinde yağış bekleniyor.  Yağışlar genellikle yağmur, çarşamba gecesi ve perşembe günü Sabah saatlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, afyonkarahisar, Isparta,  Çankırı ileAnkara ve Konya'nın batısında yer yer kuvvetli olmak üzere karla  karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

     Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir'de perşembe günü gündüz  saatlerinde de devam edecek kar yağışları, perşembe gecesi ve cuma günü sabah  saatlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya,  Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Çankırı, Çorum,Kırıkkale, Yozgat, Tokat,  Amasya, Ankara ile Konya'nın batısı ve Denizli'nin doğusunda da görülecek.

     Soğuk ve yağışlı sistemin, hafta sonunda yurdun batı bölgelerinde  etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların artacağı, doğu bölgelerinde ise etkisini  sürdüreceği tahmin ediliyor.

     Hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasına bağlı olarak, iç  bölgelerdeki kar yağışlarına ve meydana gelecek zirai don tehlikesine karşı  vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »