20 Şubat 2019, Çarşamba

Meteoroloji uyarmıştı! Ve sağanak yağış başladı...

Balıkesir Valiliğinin uyarısıyla il ve çevresinde beklenen yağış akşamüzeri dolu şeklinde etkili oldu. Yağışların cuma gününe kadar başta Marmara Bölgesi olmak üzere birçok yerde etkili olması bekleniyor.

5 Eylül 2018 Çarşamba 20:17
Meteoroloji uyarmıştı! Ve sağanak yağış başladı...
Balıkesir ve çevresinin de bugün beklenen yağış akşamüzeri dolu ile karışık yağmur şeklinde başladı. Yağmura hazırlıksız yakalanan Balıkesirliler yağan yağmur ve dolu karşısında çatı altları ve pasajlara sığınmak zorunda kaldı. Şiddetli yağan yağmur nedeniyle Balıkesir caddeleri dere yatağına döndü. Bazı evleri su bastı ihbarı geldiği öğrenildi. Yağmurun Balıkesir ve çevresinde Cuma gününe kadar sürmesi bekleniyor. 

METEOROLOJİ 12 İLİ UYARMIŞTI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'un da aralarında bulunduğu 12 ilde  kuvvetli ve çok kuvvetli yağış olması beklendiğini duyurmuştu. Marmara Bölgesi'nin genelinde sıcaklıkların 1 ila 3 derece azalması bekleniyor. Yağışlar, Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova), Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ile İstanbul çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare), Zonguldak ve Bartın çevrelerinde ise çok kuvvetli ve şiddetli (75-100 kilogram/metrekare) olacak.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »