Meteoroloji'den bir uyarı daha!

İstanbul'da hafta sonu çok kuvvetli ve şiddetli sağanak yağışlar bekleniyor. Yarın ve Pazar günleri kuzeybatı kesimlerde beklenen sağanak yağışların, Çanakkale'nin doğu (Gelibolu, Lapseki, Biga, Çan, Yenice), Balıkesir'in kuzey (Erdek, Bandırma, Gönen) ilçelerinde kuvvetli (25-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.AKOM İstanbulluları uyararak, yağışların İstanbul il genelinde olacağını belirtti.

29 Eylül 2017 Cuma 19:54
Meteoroloji'den bir uyarı daha!
  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre,  İstanbul'da yarın Avrupa, pazar günü Anadolu yakasında ağırlıklı olmak üzere çok  kuvvetli, yer yer şiddetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

    Kırklareli ve Tekirdağ çevresinde de yarın sağanak etkili olacak.  Yağışların özellikle Vize, Demirköy, Saray ve Çerkezköy'ü içine alan doğu  ilçelerinde etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

    Çanakkale'nin doğusundaki Gelibolu, Lapseki, Biga, Çan ve Yenice ile  Balıkesir'in kuzeyindeki Erdek, Bandırma ile Gönen ilçelerinde de hafta sonu  kuvvetli yağış bekleniyor.

    Bu bölgelerdeki vatandaşların, ani sel, su baskını, kuvvetli poyraz ve  ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

ÇANAKKALE'NİN DOĞU VE BALIKESİR'İN KUZEY İLÇELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Yarın ve Pazar günü kuzeybatı kesimlerde beklenen sağanak yağışların, Çanakkale'nin doğu (Gelibolu, Lapseki, Biga, Çan, Yenice), Balıkesir'in kuzey (Erdek, Bandırma, Gönen) ilçelerinde kuvvetli (25-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AKOM UYARIYOR

AKOM'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul hafta sonu yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Açıklamada, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere metrekareye 100 kilogram yağış düşmesi beklendiği bildirildi. 
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbulluları beklenen şiddetli yağış hakkında uyardı. Açıklamada, İstanbul'un hafta sonu yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği belirtilirken çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere metrekareye 100 kilogram yağış düşmesi beklendiği bildirildi.
  AKOM'dan yapılan açıklama şöyle:
  "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre,  İstanbul hafta sonu yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yarın İstanbul’un Avrupa Yakası, Pazar günü ise İstanbul’un Anadolu Yakası ağırlıklı olmak üzere çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m) olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların İstanbul il genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor."

MARMARA VE BATI KARADENİZ'DE FIRTINA UYARISI  

Marmara  Denizi'nde  bugün, Batı Karadeniz'in batısında da yarın kuvvetli fırtına bekleniyor. Fırtınanın yarın akşam saatlerinde etkisini yitirmesi öngörülürken,  Batı Karadeniz'in batısında yarın kuzeydoğu yönlerden 6-8 (50-75 kilometre/saat),  yer yer 7-9 (60-90 kilometre/saat) kuvvetinde esecek fırtına bekleniyor.

Ayrıca fırtınaların ulaşımda aksamalara neden olabileceği uyarısında bulunuldu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »