Meteoroloji'den ilk kar uyarısı geldi

Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

4 Ekim 2017 Çarşamba 18: 3
Meteoroloji'den ilk kar uyarısı geldi
Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 
  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar,  genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında yer yer güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 20
  İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 22
  İzmir: Az bulutlu ve açık 26
  Bursa: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 22
  Adana: Az bulutlu ve açık 31
  Antalya: Az bulutlu ve açık 28
  Samsun: Parçalı bulutlu 20
  Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 20
  Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 13
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 26
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »