Meteoroloji'den o iller için sağanak uyarısı

Tatil dönüşü trafik çilesi ile boğuşanlara bir kötü haber de Meteoroloji'den geldi. Düzce çevreleri ile Sakarya'nın güneyi için sağanak yağış uyarası yapıldı. Doğu Anadolu'da ise sıcaklıklar artacak.

4 Eylül 2017 Pazartesi 19: 2
Meteoroloji'den o iller için sağanak uyarısı
 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Marmara ve Ege kıyılarında 2 ila 4 derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 2 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Yurdun kuzeydoğu kesimleri ile gece kuzeybatısının parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Düzce çevreleri ile Sakarya'nın güneyinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor

Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden, akşam saatlerine kadar iç ve güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

DOĞU'DA SICAKLIKLAR ARTACAK

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı illerde hava sıcaklığı,  mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredecek.   Bölgede günün en yüksek hava sıcaklığı Tunceli'de 37, Iğdır'da 36,  Erzincan'da 35, Ağrı'da 32, Kars ve Erzurum'da 31, Ardahan'da 30 derece olarak  ölçüldü. Gece en düşük hava sıcaklıklarının ise Iğdır'da 18, Tunceli'de 16,  Erzincan'da 14, Erzurum'da 11, Ağrı'da 10, Kars'ta 9 ve Ardahan'da 7 derece  olması öngörülüyor.

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
  Ankara: Az bulutlu ve açık 34
  İstanbul: Az bulutlu ve açık 29
  İzmir: Az bulutlu ve açık 34
  Bursa: Az bulutlu ve açık 34
  Adana: Az bulutlu ve açık 36
  Antalya: Az bulutlu ve açık 35
  Samsun: Az bulutlu 28
  Trabzon: Parçalı bulutlu 26
  Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 30
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 39
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »