16 Şubat 2019, Cumartesi

Meteorolojiden peş peşe son dakika uyarıları! Çok kuvvetli geliyor

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan Zonguldak, Sakarya, Düzce ve Kocaeli için kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulunuldu.

7 Mayıs 2018 Pazartesi 21:39
Meteorolojiden peş peşe son dakika uyarıları! Çok kuvvetli geliyor
Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden  yapılan açıklamada, devam eden yağışların Diyarbakır, Mardin ve Batman'da yarın  öğle saatlerine, Siirt'te saat 15.00'e, Şırnak'ta ise akşam saatlerine kadar  devam edeceği bildirildi.

Yağışın aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli beklendiği ifade edilen  açıklamada, vatandaşlar ve ilgililere sel, su baskını, dolu ve kuvvetli rüzgar  gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

4 İL İÇİN DAHA UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın sabah  saatlerinden itibaren Zonguldak çevrelerinde etkisini artırması beklenen  yağışların akşam saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli olacağı ve metrekareye  30-60 kilogram yağış düşeceği tahmin ediliyor.

Sakarya, Kocaeli ve Düzce çevrelerinde de bu gece saatlerinden sonra  etkisini artıracağı öngörülen yağışların yarın akşam saatlerine kadar aralıklarla  kuvvetli olacağı değerlendiriliyor.

Metrekareye Sakarya çevrelerinde 50-75 kilogram, Düzce çevrelerinde  40-75 kilogram, Kocaeli çevrelerinde de 50-75 kilogram yağış düşmesi bekleniyor.

Söz konusu illerdeki vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, yerel  dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve  tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »