Metrobüsler yolda kaldı! İnsanlar yürüyor...

İstanbul'da beklenen kar yağışı özellikle akşam saatlerinde etkili olmaya başladı. Yoğun yağışın ardından megakentte trafik adeta felç oldu.

18 Şubat 2015 Çarşamba 2:20
Metrobüsler yolda kaldı! İnsanlar yürüyor...
Akşam iş çıkışı evlerine gitmek isteyen İstanbullular trafik kabusu yaşıyor. Metrobüsler hareket etmekte zorlanıyor. Beylikdüzü'ne giden metrobüsler Avcılar'da durdu. Yüzlerce insan metrobüsler içinde bekliyor. Bazı yolcular ise metrobüsten inip yürüyerek yollarına devam ediyor. Zincirlikuyu'ya yönüne giden metrobüsler ise Beylikdüzü durağında kontak kapattı. 

Yağışın, yarın da şiddetini arttırarak devam etmesi bekleniyor.

Akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı, D-100 Karayolu'nda trafiği kilitledi.

Beylikdüzü-Avcılar arasında metrobüsler durdu. Metrobüs yolcuları araçlardan inerek yürümek zorunda kaldı.

BARBAROS BULVARI'NDA ARAÇLAR ZOR İLERLİYOR

Yoğun kar yağışı nedeniyle, Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda araçlar güçlükle ilerliyor.

Akşam saatlerinde yoğunlaşan kar yağışı Barbaros Bulvarı'nda da etkili oluyor. Zincirlikuyu'dan Beşiktaş yönüne inen araçların zaman zaman zorlandığı, bazılarının kaydığı dikkat çekiyor.

İSTANBUL'DA YOĞUN TİPİ: TEM'DE ARAÇLAR ADIM ADIM İLERLİYOR

İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayan tipi şeklindeki kar yağışı etkili oluyor. Bu nedenle sürücüler zor anlar yaşıyor. Ana arterlerin tamamında trafik durma noktasına gelirken, araçlar adım adım ilerliyor.

Trafiğin en yoğun olduğu yer ise TEM Otoyolu. Her iki istikamette de araçlar yoğun tipi yağışı altında güçlükle ilerliyor.

ESENYURT'TA ARAÇLAR KAZA YAPTI, BÜYÜKÇEKMECE'DE SÜRÜCÜLER YOLDA KALDI

İstanbul'da akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı ve tipi nedeniyle Büyükçekmece'de araçlar yolda kaldı.

Esenyurt'ta ise kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana geldi.

GÜNDÜZ TEM'DE KAZA...

Kaza saat 15.00 sıralarında TEM Otoyolu'nun Edirne yönünde meydana geldi. Kar ve tipi nedeniyle kayganlaşan yolda çok sayıda araç birbirine girdi. Alınan bilgiye göre, etkili olan tipi nedeniyle TEM Otoyolu Selimpaşa mevkiinde kayan araçlar kazaya neden oldu. 50 metre arayla ilki ayrı zincirleme kaza meydana geldi. TIR ve kamyonların da karıştığı kaza nedeniyle TEM Otoyolu Selimpaşa mevkiinde çift yönlü olarak trafiğe kapandı. 40’a yakın aracın karıştığı kazada araç içinde sıkışan yaralılar olduğu belirtildi. İtfaiye ekipleri, kapanan yol nedeniyle olay yerine henüz ulaşamadı. 
 
TEM'İN EDİRNE YÖNÜ ULAŞIMA KAPANDI
 

Zincirleme kaza nedeniyle TEM Otoyolu'nun Edirne istikameti ulaşıma kapandı. Trafik ekipleri, küçük araçların emniyet şeridinden geri dönmesini sağlarken, araçlar 7 kilometre mesafedeki Kumburgaz üzerinden E-5 Karayolu'na yönlendirildi.
Bu arada, kaza yapan araçların içinde sıkışan sürücüler ve yolcular da itfaiye ekiplerinin gelmesini bekliyor.
Öte yandan, TEM Otoyolu'nun İstanbul istikamenin açık olduğu, ancak trafiğin kontrollü olarak verildiği gözleniyor.
 
TRAFİK FELÇ OLDU
 
Yoğun kar yağışının ardından İstanbul trafiği iş çıkışı adeta durma noktasına geldi. Saat 17.09 itibarıyla aşağıdaki görüntü oluştu...
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »