Mevlüt Erdinç için yeni hamle

Fenerbahçe'de Emenike Afrika Uluslar Kupası'na gideceği için Mevlüt dosyası yeniden açıldı

25 Temmuz 2014 Cuma 17:21
Mevlüt Erdinç için yeni hamle
Diego Ribas transferiyle sezona damgasını vuran Fenerbahçe, yeni bir sürpriz hazırlığında. Yabancı transferini düşünmeyen Sarı- Lacivertliler’in öncelikli hedefi artık Mevlüt Erdinç.

Milli yıldızın tekrar gündeme gelmesine neden olan gelişme ise FIFA’nın aldığı karar. Bir süre önce Nijerya hükümetinin futbola müdahalesi nedeniyle bu ülkenin üyeliğini askıya alan FIFA kararından geri döndü.

Bu flaş gelişme sonrası Nijerya’nın 11 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında oynanacak Afrika Uluslar Kupası’na katılması kesinleşti.

Bu nedenle Emmanuel Emenike’nin, Süper Lig’deki yarışın kızıştığı haftalarda Fenerbahçe’den uzak kalma ihtimali güçlendi. Hücum hattında doğacak bu sıkıntıyı Mevlüt’le gidermek isteyen Sarı-Lacivertliler’in zaman kaybetmeden çalışmalara başladığı ortaya çıktı.

İSTANBUL'A GİDEBİLİRİM

Mevlüt’ün yakın çevresine söyledikleri de görüşmelerin çok olumlu geçtiğini doğruluyor. Saint Etienne’den ayrılmayı kafasına koyan milli futbolcunun, Avrupa’daki yakınlarına, “Şu anda haber bekliyorum. Önümüzdeki hafta İstanbul’a gidebilirim” dediği öğrenildi.

Uzun bir süre Galatasaray’ın gündeminde yer alan Mevlüt’ün, kulüpler arasındaki anlaşmazlık sonrası imzadan dönmesi, artık tek adresinin Fenerbahçe olduğunun en önemli göstergesi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »