Mevlüt Uysal'dan "görevden alma" açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İETT Genel Müdürü Arif Emecen'in görevden alınmasına ilişkin, "İETT ile ilgili de şu anda büyükşehirde en fazla gelen şikayet; sizler de biliyorsunuz, metrobüsten ve İETT'den. Dolayısıyla arkadaşımız bu manada bugüne kadar muhakkak güzel hizmetler yaptı ama bu manada eksik kaldığını düşünüyoruz, değiştirdik. İnşallah yerine bu şikayetleri daha aza indirecek yeni bir arkadaşımızı görevlendireceğiz, o şekilde devam edeceğiz." dedi.

24 Kasım 2017 Cuma 17: 3
Mevlüt Uysal'dan "görevden alma" açıklaması
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi'nce (İSMEK)  Öğretmenler Günü dolayısıyla Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde  düzenlenen programa katılan Uysal, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Uysal, gazetecilerin İETT Genel Müdürü Arif Emecen'in görevden  alınması sorusuna ilişkin şunları söyledi:

"Büyükşehirde göreve geldik, göreve geldiğimizden sonra prensibimiz,  'herkesle çalışabiliriz, yola çıkarız, eğer eksiğini gördüğümüz, yavaş olduğunu  hissettiğimiz, uyumda sıkıntı yaşadığımız olursa, o esnada bakarız' demiştik ilk  göreve başladığımız zaman. İETT ile ilgili de şu anda büyükşehirde en fazla gelen  şikayet; sizler de biliyorsunuz, metrobüsten ve İETT'den. Dolayısıyla arkadaşımız  bu manada bugüne kadar muhakkak güzel hizmetler yaptı ama bu manada eksik  kaldığını düşünüyoruz, değiştirdik. İnşallah yerine bu şikayetleri daha aza  indirecek yeni bir arkadaşımızı görevlendireceğiz, o şekilde devam edeceğiz."

Bir soru üzerine Uysal, Emecen'in yerine atanacak kişiyle ilgili  değerlendirmelerin sürdüğünü ifade etti.

İETT MÜDÜRLÜĞÜ’NE GELECEK KİŞİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

"Alternatiflerimiz var, onların üzerinde çalışıyoruz. Diğer konularda  da önümüzdeki süreçte eksik gördüğümüz varsa, aslında işini iyi yapıyordur ama  üzerindeki amiri ile anlaşamıyordur. Bizler için de 'farklı düşünüyoruz  anlaşamıyoruz' diyebilir. O tür şeylerde  her halükarda değişiklik olacak.  Kesinlikle değişiklik olmayacak, kesinlikle şunlar, şunlar değişecek diye bir  kararımız yok. Baştan söylediğimiz geçerlidir. Önümüzdeki süreçte çalışma  esnasında arkadaşlarımızla yola ne şekilde devam edeceğimize o şekilde bakacağız.  İETT genel müdürümüz ile anlaşmazlıktan ziyade İETT ile ilgili şikayetlerden  kaynaklı olarak böyle bir tasarruf kullandık."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »