24 Mayıs 2018, Perşembe

Mezuniyet kutlaması için gittiği barajda kayboldu

Lise diplomasını aldıktan sonra Bahçeli Barajı'na kutlama yapmaya giden Aydın Bozkurt suya düşerek kayboldu.

14 Haziran 2014 Cumartesi 15:49
Mezuniyet kutlaması için gittiği barajda kayboldu
Kayseri'de lise diplomalarını aldıktan sonra Bahçeli Barajı’na pikniğe giden 7 arkadaştan 21 yaşındaki Aydın Bozkurt, suya düşen topu almak için girdiği barajdan çıkamadı.

Jandarma, genci arama çalışmalarına başladı.

Olay, Melikgazi ilçesi Gesi Mahallesinde saat 17.00'de meydana geldi. Merkez İmam Hatip Lisesi’nden bugün mezun olup, karne ve diplomasını alan Aydın Bozkurt, 6 arkadaşıyla birlikte kutlama ve piknik yapmak için Bahçeli Barajı’na geldi. Burada piknik yapan arkadaşlar, daha sonra top oynamaya başladı. Aydın Bozkurt baraj gölüne kaçan topu almak için suya girdi.

Birkaç metre yürüdükten sonra yüzmeye başlayan genç, iddiaya göre topa yaklaştığı sırada eskiden kalma balık ağına takıldı. Gencin arkadaşları kurtarmak istemesine karşın, içlerinde yüzme bilen olmadığı için başarılı olamadı. 

Liseden bugün mezun olan ve arkadaşlarıyla piknik ve mezuniyet kutlaması yapmak için gittiği Bahçeli Barajı’na düşen topu almak için suya giren Aydın Bozkurt’un cesedi bulundu. AFAD ekiplerinin yaptığı çalışmada, gencin cesedinin suda bulunan otlara sarıldığı belirlendi.

Aydın Bozkurt ile aynı lisede okuyan ve baraja birlikte geldiği arkadaşı Furkan Yorulmaz, “Aydın, birkaç kez yüzmek için suya girmişti. Son olarak topu almak için suya girdi. Bir anda suda çırpındığını gördük. 15-20 dakika suda çırpındı ancak, yüzme bilmediğimiz için suya giremedikö dedi.

Aydın Bozkurt’un cesedi, otopsi yapılmak üzere Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »