Mezuniyette açılan o pankarta jet soruşturma!

İletişim Fakültesi öğrencilerinin mezuniyet töreninde açtığı pankartla ilgili savcılık inceleme başlattı.

23 Haziran 2016 Perşembe 19: 8
Mezuniyette açılan o pankarta jet soruşturma!
Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesinin mezuniyet töreninde öğrenciler tarafından açılan pankart nedeniyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca inceleme başlatıldığı bildirildi.EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde İletişim Fakültesinin 2015-2016 öğretim yılı mezuniyet törenininde diplomalarını almak için sahneye davet edilen öğrencilerden bir grup, "Sansürehendek kazmaya geliyoruz" yazılı pankart açarak slogan attı. 

Diplomalarını aldıktan sonra sahneden ayrılan öğrencilerin pankartlı fotoğrafı sosyal medyada yer aldı. Bunun üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının konuya ilişkin inceleme başlattığı kaydedildi.

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA 

Ege Üniversitesi Rektörlüğü,pankartı önceden tespit etmenin mümkün olmadığını öne sürerek, şunları söyledi:"23 Haziran 2016 tarihinde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ile Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezuniyet törenleri esnasında birkaç öğrenci tarafından bir takım pankartlar açılmıştır. Tören öncesinde alınan güvenlik önlemlerine rağmen açılan bu pankartların önceden tespit edilmesi mümkün olmamakla birlikte tören esnasında gerekli uyarılar ilgililere ivedilikle yapılmıştır. Üniversitemiz tarafından tasvip edilmesi asla mümkün olmayan ve mezuniyet töreninin içeriğiyle bağdaşmayan söz konusu pankartları açanlar ve sorumlular hakkında gerekli idari işlemler başlatılmıştır."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »