23 Mayıs 2018, Çarşamba

MHP adaylarını 8 Aralık'ta açıklayacak

MHP, aralarında İstanbul ve İzmir büyükşehir belediyelerinin de olduğu yaklaşık 900 adayını, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin de katılacağı törenle 8 Aralık'ta İstanbul'da açıklayacak

16 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
MHP adaylarını 8 Aralık'ta açıklayacak
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla Ankara ve Kayseri'de düzenlenen aday tanıtım toplantılarında 18'i büyükşehir, 25'i il olmak üzere toplam 472 belediye başkan adayı kamuoyuna tanıtılmıştı.

İstanbul'daki 8 Aralık'ta yapılacak toplantıda, MHP'nin yaklaşık 900 belediye başkan adayı açıklanacak. 

Toplantıda, İstanbul, İzmir, Konya, Erzurum, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Hatay, Tekirdağ, Muğla, Malatya ve Trabzon Büyükşehir belediye başkan adayları, 56 il ve çok sayıda ilçe ve belde belediye başkan adayları da tanıtılacak.

İl gezileri başlayacak


İstanbul'daki toplantı ile belediye başkan adaylarının tamamını açıklayacak MHP, daha sonra il gezilerine ağırlık verecek. 

Yerel seçimler öncesinde Genel Başkan Bahçeli'nin yaklaşık 65 ilde miting yapması, bazı ilçelerde de incelemelerde bulunması planlanıyor. 

Yerel seçim kampanyası süresince her milletvekili seçildiği ilin dışında görevlendirildiği bir ilde de seçim çalışmalarını yürütecek. 

Anketler devam ediyor


Belediye başkan adaylarının belirlenmesi sürecinde MHP, 81 ilde ve bazı ilçelerde anket çalışması başlattı. Ankette vatandaşlara, "Kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz" ve "MHP'den kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz" soruları yöneltiliyor.

MHP yönetimi, belediye başkan adaylarını belirlerken il ve ilçe teşkilatları ile sivil toplum örgütlerinin de görüşlerine başvuruyor. Tüm görüşlerin alınmasından sonra belediye başkan adaylarının belirlenmesinde son kararın Genel Başkan Bahçeli tarafından verildiği ifade ediliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »