24 Mayıs 2018, Perşembe

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den gündeme dair açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkmen ölümlerini seyredenler aziz ceddimiz Kanuni Sultan Süleyman'ı nasıl ağızlarına alıyorlar?" dedi.

22 Haziran 2014 Pazar 6:36
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den gündeme dair açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Irak'ta Türkmen kanı dökülmesini ve bu duruma karşı sessiz kalınmasını eleştirdi.

"SAHTE FATİHLER ENİNDE SONUNA YAKAYI ELE VERİR"

Irak'ta Türkmen kanı döküldüğünü ve bu duruma karşı sessiz kalındığını kaydeden Bahçeli mesajında şu ifadelere yer verdi: 'İlim ve irfan yolculuğu kendini tanımakla, kendini bilmekle, kendine odaklanmakla, önyargıların tutsaklığından kurtulmakla başlar. Ahlak ve adalet yolculuğu; fikri tutarlılıkla, kalbi samimiyetle, ruhi cesaretle, vicdani dirençle anlam kazanır. Bu yolculuk bir kez başladı mı durmaz, bu kervan bir kez hareketlendi mi bozulma nedir bilmez. Her yolculuk farklı bir maceradır, her başlangıç yeni bir umut ateşidir. Önemli olan çıkılan yolculuğun sonu değil, geçilen merhale ve süreçlerde gösterilen çaba ve mücadele azmidir. Ahlaktan nasibini alamamış sahte fatihler, adaletten kaçan sanal ve uydurma cengaverler eninde sonunda yakayı ele verir. Zaman alsa da, külfetli olsa da her zaman hak yerini bulmuş, hakikat hedefine varmış, asalet ve doğruluk kazanmıştır.

"VİYANA'DA KARA MUSTAFA PAŞA'NIN MİRASINI YİYENLER..."

Viyana'da Merzifonlu Kara Mustafa Paşa'nın mirasından yiyenler; Şam'da, Bağdat'ta, Kahire'de, Erbil'de acaba kimin kılıcını sallıyorlar? Yakup Kadri'ye Zeytindağı'nı yazdıran allame ve insanlık dehaları; Kudüs'te çekilen acıları, dökülen gözyaşlarını nereden bilecek? Bölgemizde akan kandan sorumlu olanlar, Türkmen ölümlerini seyredenler aziz ceddimiz Kanuni Sultan Süleyman'ı nasıl ağızlarına alıyorlar? Türkmeneli adeta yakılıp yıkılırken, Türkmenler kurşuna dizilirken; kamıştan ata binip hamaset akınları düzenleyenler açıkça aldatıyor. Açlık, yokluk, işgal ve sefalet soydaşlarımızı inim inim inletiyor. Fakat göz var görmüyor, kulak var duymuyor, kalp var atmıyor, dil var söylemiyor, söyleyemiyor. Şiddet ideolojisiyle yolları kesişip terörün bataklığına gömülenler, Türkmen kanına doymuyor. Karanlıkları ışığa boğacak bir şimşek gerekiyor. Zulmü dağlayacak, zalimleri pes ettirecek, cinayeti ve katliamı durduracak bir yürekli çıkış gözleniyor. Kimse merak etmesin; şafağın sökmesine az kaldı, sisin dağılmasına ramak kaldı, eziyetin ve işkencenin sonlanmasına az bir süre kaldı. Biraz daha dayan Tükmeneli, biraz daha sabret mazlum kardeşlerim; hilal doğacak, yıldız parlayacak, tarih inşallah tekerrür edecektir.'
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »