MHP Genel Merkezi seçimli kurultay kararı aldı

Yargıtay kararı sonrası açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin 26 Haziran ya da 10 Temmuz'da olağanüstü seçimli kurultaya gideceğini açıkladı. Yalçın, Bahçeli'nin de aday olacağını dile getirdi.

24 Mayıs 2016 Salı 17:44
MHP Genel Merkezi seçimli kurultay kararı aldı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın MHP'nin 26 Haziran ya da 10 Temmuz'da seçimli kurultaya gideceğini açıkladı. Yargıtay'ın kurultay kararını açıklamasının ardından Devlet Bahçeli harekete geçti. Bahçeli kurmaylarıyla bir araya geldi.  Toplantıdan seçimli kurultay kararı çıktı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli'nin parti tüzüğünün kendisine verdiği yetkiye dayanarak seçimli kurultay kararı aldığını açıkladı.

SALON TUTULDU 

Yalçın şunları söyledi: "MHP yargı kararlarına saygılıdır. Yargıtay’ın vermiş olduğu bu kararı da saygıyla karşılamış olduğumuzu belirtmek isterim. Bu karar sonrasında tüzüğümüz genel başkanımıza vermiş olduğu yetkiye dayanarak sayın genel başkanımız bir karar almak suretiyle 26 Haziran ya da 10 Temmuz tarihlerinde MHP'yi olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır. Sayın genel başkanımız bu kararı başkanlık divanına bilahare MYK’ya taşımak suretiyle kendi teklifinin bu organlardan geçmesini talep edecektir. Söz konusu tarihlerde AnkaraArena’da kongre yapılması için salon kiralanmıştır. Tüzük kongresi değil genel başkanlık seçimli kongre…" 

BAHÇELİ DE ADAY OLACAK 

Yalçın, olağanüstü kurultayda Bahçeli'nin de aday olacağını açıkladı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »