23 Şubat 2019, Cumartesi

MHP İl Başkanı partiliyi vurdu!

MHP Kilis İl Başkanı Hasan Mısırlıgil sosyal medya üzerinden kendisini eleştirmesi üzerine buluştuğu parti üyesi Hasan K.'yı silahla vurdu.

1 Ekim 2018 Pazartesi 19:25
MHP İl Başkanı partiliyi vurdu!
MHP Kilis İl Başkanı Hasan Mısırlıgil, "Oturduğu koltuktan alınması için 5000 imza toplayacağım, gerekirse Genel Merkez önünde eylem yapacağım" diyen partiliyi vurdu.

HaberErk'in haberine göre, MHP Kilis İl Başkanı Mısırlıgil, Sosyal medya hesabından kendisini eleştiren Talat K.yı telefonla arayarak bağ evine çağırdı.

TalatK.’nın "Ben uzağım siz gelin" demesi üzerine İl Başkanı Mısırlıgil  iki oğlu ve arkadaşlarıyla Talat K.'nın bulunduğu Şıhmansur bölgesine gittiler. 

Gece 24.00 sıralarında buluşma yerinde Mısırlıgil'in oğlunun Talat K.'ya küfür etmesi üzerine, Talat K. başkanın oğluna tokat attı.

Oğluna tokat atıldığını gören İl Başkanı Hasan Mısırlıgil belinden çıkardığı silah ile Talat K’ya iki el ateş etti.

Talat K. olay yerine çağrılan ambulans ile Kilis Devlet Hastanesine kaldırılırken, MHP İl Başkanı Hasan Mısırlıgil ve iki oğlu gözaltına alınarak Emniyete Müdürlüğüne götürüldü. 

MHP İl Başkanının emniyetteki sorgusu devam ederken, Talat K.nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.   

Talat K'nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Bu fotoğrafta gördüğünüz şahsın yüzünden 2 yılı aşkın bir süredir siyasete ara vermek zorunda kaldım. Çünkü bu şahsın koltuk sevdası yüzünden MHP Kilis'te bitme durumuna geldi. Yanındaki herkesi harcayan bu adam yola devam edebilmek için kimi bulduysa getirip MHP'li yaptı. 

2 yılı aşkın bir süredir ağzımı açmıyordum kimseye de laf etmiyordum Yaklaşık on gündür sosyal medya üzerinden bu insan müsveddesine laf sokmak için birbiriyle yarışıyor. Biz de biliyoruz adam olmadığını ancak, bir ülkücü atasözü der ki, "sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır " bu zaten çapsız, kendisi zaten fazlasıyla rezil ama bu hareketi daha fazla rezil etmesine asla müsaade etmeyeceğim.

Yarın ilk iş oturduğu koltuktan alınması için 5000 imza toplayacağım ve en kısa zamanda da büyük bir kalabalıkla Balgat'a çıkarma yapacağım. Hiç olmazsa Genel Merkezin önünde eylem yapacağım. Bu işin peşini bırakmayacağım o koltuğun bir şerefi var.

Ne il başkanına ne de onun devşirme türkücülerine bu koltuğu daha fazla kirletme şansı vermeyeceğim. Hakiki ülkücü kardeşlerime de biraz daha sabır diliyorum. Bu adamı bu hareketin basından sonsuza dek uzaklaştıracağız Allahın izniyle"

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »