18 Haziran 2018, Pazartesi

MHP İzmir'de Meral Akşener'e Destek İstifası

İzmir'de, Bergama MHP İlçe Başkanı Sercan Akman, MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'i desteklediğini belirterek mevcut görevinden istifa etti.

10 Mayıs 2016 Salı 20:50
MHP İzmir'de Meral Akşener'e Destek İstifası
Geçtiğimiz günlerde  İzmir  Gündoğdu Meydanı'nda partililer ile bir araya gelen MHP Genel Başkan Adayı  Meral Akşener, MHP  İzmir örgütünde krize neden oldu. MHP Genel Merkezi de, iddialara göre, Akşener'i karşılamaya gideceklerin ve gidenlerin istifasını istedi. MHP İlçe Başkanı Sercan Akman da görevinden istifa etti.

"SAYIN MERAL AKŞENER, GENEL BAŞKAN OLMALI"

İstifa ile ilgili açıklamalarda bulunan Akman, "Partimizin iktidar olabilmesi için sayın  Meral Akşener'in genel başkan olması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle partimizin 15 Mayıs'ta gerçekleştireceği tüzük kurultayında  Meral Akşener'i destekleme kararı aldım. Genel merkez yetkililerinin sayın  Meral Akşener'in  İzmir  Gündoğdu'da partililer ile buluşmasına katılacak ilçe başkanlarının önceden istifalarını istemesi üzerine baskılara boyun eğmeyerek iki yıldır milliyetçi hareket sevgimi yüreğimi ortaya koyarak sürdürdüğüm MHP İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »