MHP lideri Bahçeli'den OHAL açıklaması!

Bayramlaşma töreninde konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "OHAL devam etmelidir" dedi.

26 Haziran 2017 Pazartesi 19:44
MHP lideri Bahçeli'den OHAL açıklaması!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde düzenlenen partililerle bayramlaşma  töreni sonrasında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu, soruları yanıtladı.   Bahçeli, 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 347 gün geçtiğini,  bugünden bakıldığında ise birinci yılına 20 gün kaldığını belirterek, bu sürecin  Türkiye için çok ciddi kaos, karmaşa, kamplaşma ve bunalım süreci olarak dikkati  çektiğini iddia etti.

OHAL'in devam etmesini isteyen Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle: 

Türkiye, Parlamanter Demokrasi'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş sağlamıştır. Referandumun halkımız tarafından kabulü ile bu yasallaşmış, şimdi uygulama aşamasına geçilmiştir. TBMM'nin verimli çalışabilmesi için içtüzük üzerinde bir uzlaşı sağlamak suretiyle gerçekleştirilmeli, bunun yanında uyum yasalarına öncelik verilmelidir. Bütün bunlar yapılırken, PKK ve FETÖ terör örgütleri ile mücadele hiçbir şart altında ihmale uğratılmamalı, gevşetilmemelidir. Bir yıla yaklaşan süre içerisinde teşhis konularında çaba sarfedilirken Türkiye'de de çok şeyler olmaktadır.

"OHAL DEVAM ETMELİDİR"

15 Temmuz vahşice bir darbe teşebbüsüdür. Burada gecikme olmaz. Böyle bir darbe  teşebbüsünün bütün yan tesirleri de başta olmak üzere, etkisini de ortadan  kaldırabilmek için olağanüstü hal uygulamasına geçilmiştir. Olağanüstü hal  uygulaması devam etmelidir. Olağanüstü hal kapsamına dahil edilmiş unsurlar üzerinde kararlılıkla  durulmalı ve gidilmelidir. Olağanüstü hali 'demokrasiye, özgürlüğe karşıt' gibi  algılayarak, tamamen ortadan kalkmasını isteyenler, 15 Temmuz'un tesir alanı  üzerinde tarafgir olanlardır. Onun için herkes haddini bilmeli, ne düşünüyorsa  onu açıkça söylemelidir fakat olağanüstü hali bahane ederek, 15 Temmuz  vahşiliğine örtülü olarak sahip çıkmamalıdır."

CHP LİDERİNE SERT TEPKİ

Türkiye'yi kaosa, cepheleşmeye, karanlığa sürüklemeye ve siyasi  şov yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi, kalan süre içerisinde  kendisine çeki düzen vermelidir. Sözlü, sazlı adalet arayışıyla Türkiye'nin  Ankara'dan İstanbul'a geçiş güzergahında gösteri yapmaya gerek yoktur. 

MERAL AKŞENER'İN PARTİ KURACAĞI İDDİALARI 

MHP'nin gündeminde  böyle bir konu yok. Özgürlük var, isteyen istediği şeyi yapabilir, ister bağda  yürür, ister dağda yürür, isterse siyasette yürür, onların bileceği iştir.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »