MHP'de büyük deprem! İstifalar üst üste...

MHP'nin kalelerinden biri olan Manisa'da istifa depremi yaşandı. Genel Merkezin değişim isteyen Manisa İl Teşkilatını kapatmasının ardından, 11 ilçe teşkilatı daha istifa ettiğini duyurdu.

5 Ağustos 2016 Cuma 21:35
MHP'de büyük deprem! İstifalar üst üste...
Milliyetçi Hareket Partisi'nde değişim isteyen teşkilatlar istifa etmeye devam ediyor...

Genel Merkezin Manisa İl Teşkilatını kapatmasına ilçe teşkilatlarından tepki geldi. Şehzadeler, Kırkağaç, Salihli, Turgutlu, Saruhanlı, Demirci, Ahmetli, Alaşehir, Sarıgöl, Kula, Köprübaşı ilçe teşkilatları istifa etti.

 MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte parti binası önünde açıklama yaptı. Balatlı, Manisa İl Teşkilatının kapatılmasında Genel Merkez tarafından kendilerine bir neden belirtilmediğini belirterek, şunları söyledi:

"Görev süremiz içinde genel ve yerel seçimlerde üstün bir çaba sarf ettik. Çalışmalarda iktidar partisinin yanı sıra her seçimde parti içinde muhalefet etmeyi gelenek haline getirmiş kişilerle de mücadele etmek zorunda kaldık. Görevden alınışımızda Başkanlık Divanı bir gerekçe göstermemekle birlikte, haziran seçimlerinden sonra izlenen genel merkez politikalarında bir takım tutarsızlıklara yapılan itirazların rolü olduğunu düşünüyoruz. Milletvekili aday belirlemedeki tercihler, haziran seçimlerinden sonraki politikalar, meclis başkanlığı seçiminde uzlaşmaz tutum ve nihayet iktidar partisi ile yapılan etkisiz ve yetersiz seçim propagandaları buna örnektir. Genel Başkanımızın şahsına hiçbir söz söylenmemiş ve söylettirilmemiştir. Bundan sonra da böyle devam edecek." 

Balatlı; Şehzadeler, Kırkağaç, Salihli, Turgutlu, Saruhanlı, Demirci, Ahmetli, Alaşehir, Sarıgöl, Kula, Köprübaşı ilçe teşkilatlarının da istifa ettiğini duyurdu. Balatlı, bu istifaların protesto olarak algılanması gerektiğini de belirtip, "Yeni yönetimin kadrolarını kurmaları için önlerini açıyoruz" dedi.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »