21 Haziran 2018, Perşembe

MHP'de büyük sürpriz

MHP büyük kongresini erkene alınıyor. MHP'nin geçtiğimiz günlerde yapılan MYK'sında il ve ilçe kongrelerinin başlaması kararı alındı. Büyük kongre için süreç başladı. Kongrelerin erken tamamlanması ve takvimin erken bitmesi halinde 2015 sonbaharında yapılacak MHP Büyük Kongresi'nin 2015 Haziran Genel Seçimleri öncesinde ilkbaharda gerçekleştirilmesi gündemde.

13 Eylül 2014 Cumartesi 2:22
MHP'de büyük sürpriz
Star gazetesinin haberine göre MHP önümüzdeki günlerde MYK'yı tekrar toplayarak kongre takvimine ilişkin nihai kararı alacak. Ardından milletvekilleri, belediye başkanlarına kamp yapacak, hem kongre hem de seçim çalışmalarını başlatacak. Aralık, Ocak aylarında yapılması planlanan kongreler daha erken yapılarak kongre takviminin öne çekilmesi sağlanacak. MHP Teşkilatları ilçe kongrelerini tamamladıktan sonra il kongrelerine yapacaklar. Kongre tarihinin önümüzdeki günlerde MHP Genel Merkez yönetimi tarafından açıklanması bekleniyor.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin alınan kongre kararıyla birlikte seçim öncesi hem teşkilatını hem de parti yönetimini belirleyerek elini hem rahatlatması hem de güçlendirmesi hedefleniyor. Seçim sonrasında yapılacak bir kongrenin seçimlerde beklenen oy oranına ulaşılamaması durumunda parti yöneticilerini zor durumda bırakması da bu manevrayla önlenmiş olacak.
 
GENEL BAŞKAN ADAYLARI

MHP'de Bahçeli'nin karşısına şu anda aday çıkması beklenmiyor. Ancak kongre tarihinin yakınlaşmasıyla birlikte daha önce Bahçeli karşısında aday olan Trabzon Milletvekili KorayAydın'ın ve başka bir ismin çıkıp çıkmayacağı netleşecek.

KILIÇDAROĞLU DA KONGREYE GİTMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, parti için muhalefetin kongre isteklerine kayıtsız kalmayarak kendisi kongreye gitmiş ve kongreden elinden güçlendirerek çıkmıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • Aday Var Müsavat Dervişoğlu! Barbaros - 15 Eylül 2014 Nasıl aday çıkması beklenmiyor? Sizin hiç haberiniz yok mu ? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra tek çıkış yapan ve Ulusal basında yer alan tek isim Müsavat Dervişoğlu'dur ve 2011'deki kurultayda nasıl adaysa bu kurultayda da aday olacaktır. MHP'de siyaset Müsavat Dervişoğlu ve Ülkücü Kadro ile şekillenecektir, devşirmeler değil Ülkücülerin iktidarı yakındır.

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »