23 Mayıs 2018, Çarşamba

MHP'de Meral Akşener sesleri

MHP'de cumhurbaşkanı adayı belirlenirken İstanbul Milletvekili Meral Akşener yerine partiyle ilgisi olmayan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterilmesine sessiz kalan Ülkücüler, seçimin hezimetle sonuçlanmasıyla birlikte seslerini yükseltmeye başladı.

11 Ağustos 2014 Pazartesi 21:57
MHP'de Meral Akşener sesleri
CHP'de kurultay sesleri yükselirken, bazı MHP'lilerin yeni genel başkan adayı çoktan belli.

Çatı isim Ekmeleddin İhsanoğlu kamuoyuna duyurulmadan önce MHP'de cumhurbaşkanı adayı olarak Meral Akşener'in isminin açıklanması bekleniyordu. 

Çatı aday İhsanoğlu'nun, Recep Tayyip Erdoğan karşısındaki mağlubiyetinin ardından Akşener'in ismi parti kulislerinde yeniden konuşulmaya başladı.

AKŞENER ADAY GÖSTERİLSEYDİ...

Bazı partililerin yaptığı yorumlar şöyle; Akşener aday gösterilseydi, kazanma ihtimalimiz çok yüksekti, seçimin ikinci tura kalması ise kesindi,  Meral Akşener'i cumhurbaşkanı adayı yapmayanlar bu küçük parti içi hesaplarının bedelini Türk Milleti'ne ödeyecek, MHPliler, bir Ülkücüyü cumhurbaşkanı adayı yapsaydı ve o da seçimi kaybetseydi bu durum hiçbir MHPliyi bu kadar üzmezdi, Ülkücüye cumhurbaşkanı adayını seçtirmek üzere 24 saat koşturma ve çalışma şerefini çok görenlerin kimseyi itam etmeye hakları yoktur.

ARTIK YETER DİYECEK TEK MHP'Lİ

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı yarışının sona ermesiyle MHP'de bir 'iktidar' kavgasının alevleneceği ifade ediliyor. Buna göre 15 yılda MHP Genel Başkanı olarak katıldığı seçimlerin çoğunu kaybeden Bahçeli'nin artık koltuğunu başka birine devretmesi gerektiği konuşuluyor. Yeni genel başkan olarak ise 'keskin duruşuyla' Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanabileceği düşünülen Meral Akşener'in ismi öne çıkarılıyor. Sokaktaki halkın Meral Akşener ismine sıcak bakması, tabanda çalışan MHP'lileri hareketlendiriyor. Teşkilatlarda çok yaygın olarak Meral Akşener'in isminin dillendirilmesi de genel merkez kadrolarını tedirgin ediyor.
OKUYUCU YORUMLARI/2 + YORUM EKLE
  • Müsavat Dervişoğlu barbaros tuyukun - 12 Ağustos 2014 Artık harekete hareketin en tabanından yetişip her kademesinde görev almış ve her seviyede insanla dost olabilen adam gibi adam bir çınar lazımdır ki bu da Müsavat Dervişoğludur!
  • muhib kurt - 15 Ağustos 2014 Benim gözümle Devlet Bahçeli’nin genelbaşkanlık serencamı 1- 1999 seçimlerinde 2. parti olarak girilen mecliste çoğunluk sağ partilerdeydi, o meclis aritmetiğinde kendi başbakanlığında hükümet kurmak gibi altın fırsatı tepti, DSP’nin dümen suyunda hareket etti. Oysa genel başkan seçimlerinde “Devletin başına Devlet geçecek” sloganı hala kulaklarımızda çınlıyor… 2- 2000 yılında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde DSP biliyordu ki o meclis aritmetiğinde bir DSP’li seçilemez, kurnazlık yaptı anayasa değişikliğiyle Demirel’i 2.dönem için seçtirmeye çalıştı, olmayınca anayasa mahkemesi başkanı Sezer’i aday gösterdi. Maalesef o süreçte de DSP’nin dümen suyundan ayrılmadı, yanlış politikasına uygun davranmayıp aday olmaya çalışan ( ki destekleseydi muhtemelen seçilecek olan) Sadi Somuncuoğlu’nun başına gelenler kamuoyunun malumudur, o zamanlar küçük yaşta olup bilmeyenler de küçük bir araştırmayla kolayca öğrenebilir. 3- 2001 krizinde beceriksizliğinin zirvesindeydi, ekonomik kriz ülkeyi kasıp kavururken DSP’nin içindeki kriz nedeniyle de hükümet sallantıdaydı, hükümetten çekilip kendi başbakanlığında hükümet kurma basiretini-cesaretini gösteremedi, eğer başarsaydı 2004’te tek başına iktidar olurdu ama o erken seçim diyerek iktidardan kaçtı. Sorarım size siyasi partiler iktidar olmak için mi siyaset yapar iktidardan kaçmak için mi???? 4- Belki de siyasi kariyerinde yaptığı en doğru şey 2002’deki hezimetten sonra istifa etmesiydi ama onu da beceremedi istifadan vazgeçti-geçirildi 5- Daha sonraki 12 yıl boyunca girdiği her seçimi kaybeden ama aslında başarı elde etmiş gibi gösteren birine dönüştü. Bunca siyasi hataya ve başarısızlığa rağmen partideki tahtını korumuş olması ise yegane başarısıdır. Ne dersiniz, hala değişimin zamanı gelmedi mi? Yoksa 2015 seçimini de kaybettiği halde aslında ne kadar da başarılı bir sonuç elde ettiği hikayesini mi merak ediyorsunuz???

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »