MHP'den AKP'ye sert tepki: "Devlet Bahçeli kırmızı çizgimizdir"

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarına çok sert tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bu ülkede hiç kimse Sayın Genel Başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkamaz. MHP'nin kırmızı çizgisi de Devlet Bahçeli'dir" dedi.

22 Ekim 2018 Pazartesi 20:13
MHP'den AKP'ye sert tepki: "Devlet Bahçeli kırmızı çizgimizdir"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in Devlet Bahçeli'ye yönelik sözlerine çok sert tepki gösterdi. 

Sosyal medya hesabından peş peşe paylaşımlarda bulunan Yalçın, Çelik'in açıklamalarının yeni bir tartışma kapısını araladığını söyledi. 

MHP'nin kırmızı çizgisinin de Devlet Bahçeli olduğunu ifade eden Semih Yalçın, "Bu ülkede hiç kimse Sayın Genel Başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkamaz" dedi.

Semih Yalçın'ın paylaşımları şöyle:

1.Sayın Cumhurbaşkanının af konusundaki son beyanlarına MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından Twitter üzerinden karşılık verilmesi üzerine Ak Parti Sözcüsü Çelik, alelacele bir basın toplantısı düzenleyerek ortaya çıkan şüphe ve belirsizliği gidermeye çalışmıştır.

2.Sayın Çelik’in açıklamaları, MHP Lideri Sayın Bahçeli ve çalışma arkadaşlarının kafasında beliren soru işaretlerine cevap oluşturmadığı gibi, yeni bir tartışma kapısı aralamıştır.

3.Sayın Devlet Bahçeli’nin Twitter’dan yaptığı son açıklama, sellemehüsselam yazılmamış, laf olsun diye kaleme alınmamıştır. Sayın Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya cevap mahiyetindedir.

4.Twitter’da yer alan cümlelerinde de Sayın Erdoğan’ın şahsını hedef alan bir ifade kullanılmamış, doğrudan kendisinin sarf ettiği sözler analiz edilmek suretiyle cevap verilmiştir.

"GENEL BAŞKANIMIZ PARTİMİZİN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR DİYENLERE CEVABIMIZ..."

5.Sayın Genel Başkanımızın sözleri, Sayın Cumhurbaşkanı’nın bizatihi şahsına yönelik olmayıp söylediği iddia edilen sözlerine ve ifadelerinedir. MHP’nin değerlendirmeleri, işte bu doğrultuda net bir siyasi tavrın ortaya çıkmasını temin etmek üzere kamuoyuna yansıtılmıştır.

6.Ak Parti sözcüsünün, "Sayın Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı ifadeler siyasi nezaket, nezahet ve yüklenen sorumluluğa uygun bir yaklaşım olmamıştır." şeklindeki ifadelerini şiddetle reddederiz.

7.Bu ülkede hiç kimse Sayın Genel Başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkamaz. Sayın genel başkanımızın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına gösterdiği saygı milletimizin malumudur.

8.Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın ittifak ve af konusundaki açıklamalarıyla parti sözcülerinin beyanları arasındaki belirgin sezgi, seviye ve anlayış farkı partimizce görmezden gelinmemiştir.

9."Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti'nin kırmızı çizgisidir." diyenlere cevabımız; “MHP’nin kırmızı çizgisinin, Milliyetçi Hareketin lideri Devlet Bahçeli olduğunu” hatırlatmak şeklinde olacaktır.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »