MHP'den Akşener'e suç duyurusu

MHP, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik ithamlarda bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu.

16 Temmuz 2018 Pazartesi 18:56
MHP'den Akşener'e suç duyurusu
MHP, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik ithamlarda  bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener  hakkında suç duyurusunda bulundu. 


Partiden yapılan açıklamaya göre, Genel Sekreter İsmet Büyükataman'ın  imzasını taşıyan suç duyurusu dilekçesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na  sunuldu.

Dilekçede, 7 Temmuz'da  gerçekleşen 27. Dönem Milletvekilleri Yemin  Töreni sırasında İYİ Parti'den seçilmiş bazı milletvekillerinin Bahçeli'nin elini  öpmesinin basın yayın organlarında yoğun bir şekilde yer aldığı hatırlatıldı.

  Bu durumdan rahatsız olan Akşener'in parti kurmaylarına, "Ben siyasi  nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir. Partimize  FETÖ'cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere  böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir." diyerek Bahçeli'nin elini  öpenlerin partiyi terk etmesini istediğinin kamuoyuna yansıdığı aktarılan  dilekçede, Akşener'in, bu ifadeleriyle Bahçeli'ye açık bir şekilde hakaret ettiği  belirtildi.

Akşener'in, kendisi hakkında 2015'te ortaya atılan "kaseti var"  iddialarına atfen, Bahçeli'yi "namusuna kadar laf etmekle" itham ettiğine dikkati  çekilen dilekçede, "MHP'nin Sayın Genel Başkanı bugüne kadar hiçbir zeminde  siyasi değerlendirmeler ve eleştiriler dışında Akşener'in namusu hakkında menfi  bir değerlendirmede bulunmamış ve böyle bir ifade kullanmamıştır." ifadesi  kullanıldı.

"Akşener'in kaseti olduğu" iddialarının Gazeteci Latif Erdoğan'ın  sözleri üzerine gündeme geldiği anımsatılan dilekçede, Bahçeli'nin 18 Mayıs  2015'te katıldığı bir televizyon programında bu iddialara tepki gösterdiği  vurgulandı.

"En büyük hakarettir"

Dilekçede, 1 Kasım 2015'teki genel seçimler sonrasında MHP genel  başkanlığına adayı olduğunu açıklayan Akşener'in zaman zaman mağduriyet algısı  oluşturmak adına çeşitli çevreleri "namusuma dil uzattılar" ithamıyla karşı  karşıya bıraktığı ve bunu alışkanlık haline getirdiği ileri sürüldü.

  Akşener'in beyanlarıyla Bahçeli'ye ağır hakaret ve ithamlarda  bulunduğu, onun, bir bayan siyasetçinin "namusuna dil uzatan" bir siyasi kişilik  olarak kamuoyuna sunulduğu savunulan dilekçede, şu değerlendirmede bulunuldu:

"Türk toplumunun değer yargıları, kültürel birikimi ve İslam ahlakı  bir bütün olarak değerlendirildiğinde içinde yaşadığımız toplumda muhterem genel  başkanımızı hedef alan ithamın ne denli ağır olduğu da görülmektedir.Türk  siyasetinde temsil ettiği misyon, sahip olduğu dil, üslup ve nezaketi tüm  çevreler tarafından kabul edilen ve saygın bir kişilik olarak toplumun bütün  kesimleri tarafından itibar edilen Sayın Genel Başkanımızı 'bir kadın  siyasetçinin namusuna dil uzatan' düşük bir ahlaki seviyede göstermek, sayın  genel başkanımıza yapılacak en büyük hakarettir."

  "Titizlikle araştırılsın"

Akşener hakkında 2015'te ortaya atılan kaset iddiası ve sonrasında  yaşanan gelişmelerin titizlikle araştırılması istenen dilekçede, kaset iddiasını  ortaya atan Latif Erdoğan'ın FETÖ bağlantıları ve geçmişi de dikkate alınarak  soruşturulması talep edildi.

Akşener'in namusunu hedef alan kişilerin tespit edilmesi gerektiği  belirtilen dilekçede, Devlet Bahçeli'yi hedef alan "namusuma dil uzattı" itham ve  hakareti nedeniyle gerekli soruşturmanın yapılarak Akşener hakkında kamu davası  açılması istendi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »