23 Temmuz 2018, Pazartesi

MHP'den Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne tepki

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde bulunan bazı yerlerde ranta dönük, şehrin yapılaşmasını olumsuz etkileyecek, İmar Kanunu ve yönetmeliklerine açıkça aykırı plan tadilatları yaptığını ileri sürdü.

26 Haziran 2013 Çarşamba 22:33
MHP'den Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne tepki
Çetinkaya, düzenlediği basın toplantısında, Elmadağ 1352 ada 2 parselde, Sincan 2153 ve 2187 adalarda, Çankaya 28375 ada 3 parselde yapılan plan değişikliklerle arsaların emsal değerlerinin rant amacıyla yükseltildiğini savundu.

Gölbaşı Mahatlı Mahallesi'nin imar planlarının da 2023 Başkent Ankara Nazım İmar Planı'na aykırı ve hatalı olduğunu öne süren Çetinkaya, AOÇ arazisiyle ilgili davaların yaklaşık üç yıldır devam ettiğini söyledi.

AOÇ arazisi içinden geçen otoyolların bitme aşamasına geldiğini vurgulayan Çetinkaya, "AOÇ yağması kamuoyu gündemindeki Gezi Parkı'na kıyasla çok daha büyük ve ne yazık ki kent yağması olanca hızıyla devam ediyor" iddiasında bulundu.

Çetinkaya, Ankara Valiliği Defterdarlık Milli Emlak Daire Başkanlığının, Gazi Mahallesi'nde, pek çok kamu kurum ve kuruluşunun, lise ve üniversitenin bulunduğu yaklaşık 350 bin metrekarelik alandaki 11 taşınmazın kıymet takdiri yaptırılması için ekspertiz talep ettiğini öne sürdü.

Bu alanların tahsis veya satılması amacıyla fiyat tespiti istendiğini ileri süren Çetinkaya, taşınmazlarla ilgili niyetin açıklanmasını istedi.

Çetinkaya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, başkentte ranta dönük, yapılaşmayı olumsuz etkileyecek, İmar Kanunu ve yönetmeliklerine açıkça aykırı plan tadilatları yaparak, Türkiye'nin içinde bulunduğu kaos ortamına bir de imar kaosu eklediği iddiasında bulundu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »