21 Mayıs 2018, Pazartesi

MHP'den Bahçeli'ye ters köşe!

Muhalif kanat, MHP'de olağanüstü kongre talebi için gereken imzaya ulaştı. MHP'de parti içi muhalefet tüzük kurultayı için 545 imza topladı. Kurultay da tüzük değişikliği yapılabilmesi için ise salt çoğunluğu ifade eden 617 delegenin oyu gerekiyor.

15 Ocak 2016 Cuma 16: 3
MHP'den Bahçeli'ye ters köşe!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kongreyi toplamayacağını açıklamıştı. MHP'deki sıkıntı mahkemeye taşınabilir.

MHP'de olağanüstü kongre talebinde bulunan muhalif kanat, delegelerden 545 imza topladı. Şu sıralarda genel merkeze teslim edilmesi beklenen imzalarla olağanüstü kongre için gerekli olan 248 barajı fazlasıyla aşılmış oldu. Bundan sonra top, MHP Genel Merkez yönetiminde. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam kampında "Kim ne kadar toplarsa toplasın imzaların geçersizdir" demişti. Bahçeli olağanüstü kongreyi toplamayacağını açıklayarak, muhalif kanada mahkeme yolunu göstermişti.

Üç muhalif isim olan Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Ogan'ın avukatları sabah erken saatlerde buluşarak toplanan imzaları noterde birleştirdi. İmzalar, genel merkeze avukatlar tarafından sunulacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »